Geni

Suomi ja Karjala -projektien profiilien havaintoja

Tarkistus aloitettiin: 18:16:03 18.01.2019

ProjektiAlueProfiilejaPoikkeamia tai puutteita sisältävien profiilien määräKeskimäärin poikkeamia tai puutteita kaikissa profiileissaPrimäärilähteitä
AhlainenSatakunta6203760,926★★
AhnusAunuksen Karjala520,600
AhvenanmaaSuomi250960,548
AkaaPirkanmaa147310881,148
AlahärmäEtelä-Pohjanmaa169511520,892
AlajärviEtelä-Pohjanmaa464320550,586
AlakainuuNorrbotten68581,265
AlakurttiLappi111,000
AlaluulajaNorrbotten210,500★★
AlastaroVarsinais-Suomi4362400,853
AlatornioLappi4522440,785
AlatornioNorrbotten40281,275
AlattioFinnmark30171,133
AlaveteliPohjanmaa142111561,248
AlavieskaPohjois-Pohjanmaa198711270,751
AlavusEtelä-Pohjanmaa484917420,459
Amerikansuomalaiset9564160,607
AndørjaTromssa00-
AngelniemiVarsinais-Suomi141440,348★★
AnjalaKymenlaakso9524390,634★★
AntreaKarjalankannas511435970,966
AnttolaEtelä-Savo130410,500★★
ApatiittiKuolan niemimaa323,000
Apotekare i Finland ~ Apteekkarit Suomessa ~ Pharmacists in FinlandSuomi3212311,199
ArjeplogNorrbotten741,000
ArtjärviPäijät-Häme214510900,684★★
ArvidsjaurNorrbotten200,000
AsikkalaPäijät-Häme270516710,922
AskainenVarsinais-Suomi8461480,214★★★
AskolaItä-Uusimaa5602670,654
AstafjordTromssa00-
AunusAunuksen Karjala66491,091
AuraVarsinais-Suomi62240,565
BergTromssa00-
BergöPohjanmaa111,000★★
BjarkøyTromssa00-
BjurholmVästerbotten00-
BodenNorrbotten530,800
BoråsLänsi-Götanmaa32211,094
BromarvUusimaa278718781,009
BrändöAhvenanmaa2692161,123
DanilovaAunuksen Karjala221,500
DegerbyUusimaa16247550,742
DragsfjärdVarsinais-Suomi4012080,758★★
DyrøyTromssa00-
EckeröAhvenanmaa58421,138
EdeforsNorrbotten00-
ElimäkiKymenlaakso12407460,877★★
EnoPohjois-Karjala1153258150,558
EnonkoskiEtelä-Savo233590,330
EnontekiöLappi104821,673
EräjärviPirkanmaa3972370,834
EskilstunaSödermanland33191,061
EspooUusimaa483520740,535
Etelä-VarankiFinnmark106731,047
EuraSatakunta192312581,173★★
EurajokiSatakunta174112751,250
EvijärviEtelä-Pohjanmaa250813060,739
Finlands präster genom tiderna ~ Suomen papit kautta aikojen - 1700-taletSuomi193915381,403
Finlands präster genom tiderna ~ Suomen papit kautta aikojen - 1800/1900-taletSuomi11657701,130
Finlands präster genom tiderna ~ Suomen papit kautta aikojen - Före 1700-taletSuomi176816612,025
Finlands präster genom tiderna ~ Suomen papit kautta aikojen ~ Finnish priests of all timeSuomi501940581,546
FinströmAhvenanmaa117720,949
ForssaKanta-Häme225670,382
FöglöAhvenanmaa8507191,193
GadžijevoKuolan niemimaa00-
GamvikFinnmark111,000
Genealogia Juustensia312022011,242
Genealogia Sursilliana494133121,123
GetaAhvenanmaa35251,114
GratangenTromssa00-
GävleRuotsi63431,127
GöteborgLänsi-Götanmaa89621,191
HaapajärviPohjois-Pohjanmaa202913791,087
HaaparantaNorrbotten39261,077
HaapavesiPohjois-Pohjanmaa356628341,270
HailuotoPohjois-Pohjanmaa9616510,902
HalikkoVarsinais-Suomi7533490,647
HalsuaKeski-Pohjanmaa6213870,942
HaminaKymenlaakso11276870,990
HammarlandAhvenanmaa69471,116
HammerfestFinnmark771,286
HankasalmiKeski-Suomi11367481,027
HankoUusimaa8765060,846
HarjavaltaSatakunta5533741,145
HarluLaatokan Karjala3581500,539
HarstadTromssa111,000
HartolaPäijät-Häme316715120,647★★
HasviikaFinnmark112,000
HattulaKanta-Häme15359750,925
HauhoKanta-Häme14039641,085
HaukipudasPohjois-Pohjanmaa164311291,082
HaukivuoriEtelä-Savo2681210,623★★
HausjärviKanta-Häme13156900,741
HeinjokiKarjalankannas174940,879
HeinolaPäijät-Häme246014430,946
HeinävesiEtelä-Savo6573720,782★★
HelgøyTromssa00-
HelsingborgSkåne2832451,855
Helsingin maalaiskuntaUusimaa319416870,740
HelsinkiUusimaa19463103700,831
Hemman i Hitis (Kyrkosundsskär) före 17461921872,906
HietaniemiNorrbotten69471,333
HiipinäKuolan niemimaa100,000
HiitolaLaatokan Karjala233816621,006
HiittinenVarsinais-Suomi3382781,571
HillesøyTromssa00-
HimankaKeski-Pohjanmaa8703510,540★★
HinnerjokiSatakunta10497621,305★★
HirvensalmiEtelä-Savo14485920,547★★
HollolaPäijät-Häme315918380,835★★
HonkajokiSatakunta9474410,749★★
HonkilahtiSatakunta8095501,023
HoutskariVarsinais-Suomi6703610,722
HuittinenSatakunta13888870,986
HumppilaKanta-Häme2791420,731★★
HurttalahtiNorrbotten00-
HyrynsalmiKainuu386221970,721
Hämeenkoski (Koski Hl)Päijät-Häme5523110,909★★
HämeenkyröPirkanmaa213615001,082
HämeenlinnaKanta-Häme18229320,747
HärnösandVästernorrland17111,176
IbestadTromssa00-
IiPohjois-Pohjanmaa229114120,884
IisalmiPohjois-Savo804451400,881
IittiKymenlaakso308317700,810★★
IkaalinenPirkanmaa254215250,885
IlmajokiEtelä-Pohjanmaa381423610,893
IlomantsiPohjois-Karjala34709221430,857
ImatraEtelä-Karjala3561010,388
ImpilahtiLaatokan Karjala1325386430,852
InariLappi10817681,101
IniöVarsinais-Suomi1510,067★★
Inkeri5384571,736
InkooUusimaa509136931,187
IsojokiEtelä-Pohjanmaa11746850,906
IsokyröPohjanmaa213813420,958
IvantejevaValdain Karjala00-
JaakkimaLaatokan Karjala1413496940,849
JaalaKymenlaakso218640,436★★
JalasjärviEtelä-Pohjanmaa361921790,813
JallahtiAunuksen Karjala00-
JanakkalaKanta-Häme13708351,001
Jatkosota 1941-1944275980,498
JedrovoValdain Karjala00-
JepuaPohjanmaa74490,892
JoensuuPohjois-Karjala291814680,810
JohannesKarjalankannas179710680,866
JokimukkaNorrbotten221,500
JokioinenKanta-Häme6143450,809
JomalaAhvenanmaa2411881,149
JoroinenEtelä-Savo173910390,857
JoutsaKeski-Suomi8504040,606★★
JoutsenoEtelä-Karjala3561640,646
JuankoskiPohjois-Savo2921540,904
JukkasjärviNorrbotten22211,909
JunosuvantoNorrbotten210,500★★
JurvaEtelä-Pohjanmaa10645860,724
JuukaPohjois-Karjala618425200,506★★
JuvaEtelä-Savo220513900,955
JyskyjärviVienan Karjala71651,563
JyväskyläKeski-Suomi28029420,433
JällivaaraNorrbotten28130,571
JämijärviSatakunta9556340,959
JämsäKeski-Suomi852145030,644
JäppiläEtelä-Savo153810,614
JääskiKarjalankannas9365230,813
KaarasjokiFinnmark37371,946
KaaresuvantoNorrbotten18182,667
KaarinaVarsinais-Suomi4821830,506
KaarlelaKeski-Pohjanmaa14019591,034
KaaviPohjois-Savo468627970,832
KainuuSuomi40217245170,819
KaivuonoTromssa100,000★★
KajaaniKainuu443022160,678
KakskertaVarsinais-Suomi4050,175
KalajokiPohjois-Pohjanmaa611525980,512
KalantiVarsinais-Suomi12176490,767★★
KalmarSmåland37321,568
KalsaTromssa00-
KalvolaKanta-Häme11286860,902
KangasalaPirkanmaa15199841,030
KangaslampiEtelä-Savo45200,622★★
KangasniemiEtelä-Savo175210540,873
KankaanpääSatakunta250016451,075
KanneljärviKarjalankannas3702671,343
KannusKeski-Pohjanmaa154010561,055
KantalahtiVienan Karjala200,000
KappaFinnmark100,000★★
KarhumäkiAunuksen Karjala29231,034
KarijokiEtelä-Pohjanmaa4202210,729
KarjaaUusimaa221214380,949
KarjalaVarsinais-Suomi4781500,427★★
KarjalankannasSuomi1468271370,709
KarjalohjaUusimaa12427770,964
KarkkuPirkanmaa154612281,340
Karl Gustav - KarunkiNorrbotten730,714
KarttulaPohjois-Savo481125820,670
KarunaVarsinais-Suomi2121030,807★★
KarunkiLappi64320,828
KarviaSatakunta4632580,752
KaskinenPohjanmaa2231491,072
KauhajokiEtelä-Pohjanmaa276914700,770
KauhavaEtelä-Pohjanmaa533639301,120
KaukolaKarjalankannas6214260,913
KaustinenKeski-Pohjanmaa269921491,252
KauvatsaSatakunta5113621,178
KeikyäSatakunta97540,866
KeitelePohjois-Savo4691440,360
KemiLappi158921,114
KemiVienan Karjala662,333
KemijärviLappi397424620,962
Kemin maaseurakuntaLappi34251,912★★
KemiöVarsinais-Suomi12938351,004★★
KempelePohjois-Pohjanmaa4483161,060
KeravaUusimaa2560,360
KerimäkiEtelä-Savo456529240,899
Keski-Suomi, Pirkanmaa ja HämeSuomi41040216360,764★★
KeskiaikaSuomi4534442,698
KestiläPohjois-Pohjanmaa12002510,262★★
KesälahtiEtelä-Karjala7203820,753
Keuruu/MänttäKeski-Suomi487527960,828
KierettiVienan Karjala221,000
KieruaTromssa100,000★★
KiestinkiVienan Karjala88631,477
KihniöPirkanmaa9807841,138★★★
KiihtelysvaaraPohjois-Karjala346816680,599
KiikalaVarsinais-Suomi3901920,677
KiikkaSatakunta214916311,242
KiikoinenAunuksen Karjala2961750,807
KiimasjärviAunuksen Karjala69641,826
KiiminkiPohjois-Pohjanmaa3512280,952
KiirunaNorrbotten24171,167
KildinstroiKuolan niemimaa00-
KirkkonummiUusimaa674837760,781
KirvuKarjalankannas232917091,082
KiskoVarsinais-Suomi157210631,032
KiteePohjois-Karjala524027720,756
KittiläLappi10468311,617
KiukainenSatakunta9937131,326
KiuruvesiPohjois-Savo469225850,710
KivennapaKarjalankannas598231330,663
KlimovoTihvinän Karjala00-
KodisjokiSatakunta149971,101
KoivistoKarjalankannas389827100,936
KoivulahtiPohjanmaa86651,244★★
KokemäkiSatakunta211916101,419
KokkolaKeski-Pohjanmaa174312691,262
KolariLappi1671081,162
KonginkangasKeski-Suomi104560,692
KontiolahtiPohjois-Karjala538224490,547★★
KontokkiVienan Karjala113941,442
KontupohjaAunuksen Karjala47310,766
KorpilahtiKeski-Suomi377620760,667
KorpilompoloNorrbotten222,500
KorpiselkäLaatokan Karjala544740701,095
KorppooVarsinais-Suomi230819261,304
KorsnäsPohjanmaa79480,987
KortesjärviEtelä-Pohjanmaa227810500,579
KorzunovoPetsamo00-
Koski TlVarsinais-Suomi224940,545
KotkaKymenlaakso9543470,487
KotkatjärviAunuksen Karjala1091,100
KoutaVienan Karjala00-
KouteroKuolan niemimaa00-
KoutokeinoFinnmark21211,810
KouvolaKymenlaakso3611120,490
KristianstadSkåne65541,600
KristiinankaupunkiPohjanmaa6574541,154
KronstadtVenäjä52411,788
KruunupyyPohjanmaa8987441,301
KuhmalahtiPirkanmaa6064221,086
KuhmoKainuu1362979670,737
KuhmoinenKeski-Suomi538424300,528★★
KuivaniemiPohjois-Pohjanmaa4303131,319
KullaaSatakunta10636090,944★★
KumlingeAhvenanmaa1951591,379
KuolaKuolan niemimaa200,000
KuolemajärviKarjalankannas8045671,118
KuolismaVienan Karjala00-
KuopioPohjois-Savo1229383661,085
KuorevesiPirkanmaa11666740,751★★
KuortaneEtelä-Pohjanmaa291515380,706
KurikkaEtelä-Pohjanmaa343219700,777
KurkijokiLaatokan Karjala321921590,920
KuruPirkanmaa304222521,066★★
KustaviVarsinais-Suomi3561760,671★★
KuusamoPohjois-Pohjanmaa1052861250,834
KuusistoVarsinais-Suomi34251,206
KuusjokiVarsinais-Suomi139610,525
Kuusjärvi / OutokumpuPohjois-Karjala8693480,591
KvæfjordTromssa00-
KylmäkoskiPirkanmaa3692250,943
KymiKymenlaakso6043980,911
KyyröläKarjalankannas25211,480
Käkisalmen maalaiskuntaKarjalankannas23161,261
KäkisalmiKarjalankannas8576351,410
KälviäKeski-Pohjanmaa283719431,033
KärköläPäijät-Häme8475200,898
KärsämäkiPohjois-Pohjanmaa6863420,666★★
KökarAhvenanmaa8086051,161
KöyliöSatakunta8595791,136
LaapinaVienan Karjala00-
LahtiPäijät-Häme13785140,560
LaihiaPohjanmaa420930491,149
LaitilaVarsinais-Suomi177012541,138
LammiKanta-Häme14098010,864
LandskronaSkåne21171,476
Lapin sota 1944-194521120,619
LapinjärviItä-Uusimaa193112601,021★★
LapinlahtiPohjois-Savo13096380,600
LappajärviEtelä-Pohjanmaa741426560,546
LappeaFinnmark00-
LappeeEtelä-Karjala10846210,888
LappeenrantaEtelä-Karjala8704080,709
LappiSatakunta5733661,059★★
Lappi, Norrbotten ja FinnmarkSuomi645035560,903
LapuaEtelä-Pohjanmaa617242690,991
LapväärttiPohjanmaa4982980,984
LatvaAunuksen Karjala1260,583
LaukaaKeski-Suomi578643571,292
LauritsalaEtelä-Karjala1590,733
LavangenTromssa00-
LavansaariKarjalankannas130980,992
LaviaSatakunta15309830,925
LebespyyFinnmark19181,737
LehtimäkiEtelä-Pohjanmaa7063120,584
LeivonmäkiKeski-Suomi180630,428
LemiEtelä-Karjala3752190,805
LemlandAhvenanmaa1541381,240
LempääläPirkanmaa210914011,018
LemuVarsinais-Suomi21823550,194★★★
LenvikTromssa00-
LeppävirtaPohjois-Savo236011340,627★★
LestijärviKeski-Pohjanmaa6934020,737
LieksaPohjois-Karjala15548070,720
LietoVarsinais-Suomi5412790,651
LihoslavljaTverin Karjala331,667
LiljendalItä-Uusimaa4673140,951
LiminkaPohjois-Pohjanmaa226315000,954
LintujärviAunuksen Karjala2392321,523
LiperiPohjois-Karjala482225780,723
LohjaUusimaa193011710,924
LohtajaKeski-Pohjanmaa329922021,017
LoimaaVarsinais-Suomi13537230,778
LokalahtiVarsinais-Suomi136800,956★★
LoppiKanta-Häme15117930,719
LotinapeltoAunuksen Karjala221,500
Lotta Svärd66300,712
LoviisaItä-Uusimaa9156541,213
LuhankaKeski-Suomi17447940,579★★
LumijokiPohjois-Pohjanmaa16765960,455
LumivaaraLaatokan Karjala257870,397
LumparlandAhvenanmaa34270,971
LundSkåne57391,596
LuopioinenPirkanmaa14168310,917
LuotoPohjanmaa120811,158
LuujärviKuolan niemimaa00-
LuulajaNorrbotten35261,086
LuumäkiEtelä-Karjala245410320,570
LuviaSatakunta8255611,052★★
LängelmäkiPirkanmaa397925570,919
MaalahtiPohjanmaa2532171,676
MaaninkaPohjois-Savo310021510,965
MaariaVarsinais-Suomi3561350,511
MaarianhaminaAhvenanmaa2201350,877
MaksamaaPohjanmaa981,222
MaksuatihaTverin Karjala00-
MalankivuonoTromssa00-
MalmöSkåne81671,667
MarttilaVarsinais-Suomi3201760,634
MaskuVarsinais-Suomi12943760,414★★
MelliläVarsinais-Suomi95540,863
Merenkulun ammattilaiset Suomessa - Maritime Professionals in FinlandSuomi3421980,982★★
MerijärviPohjois-Pohjanmaa8284530,678
MerikarviaSatakunta13059851,243
MerimaskuVarsinais-Suomi5372060,553★★
MessukyläPirkanmaa4302580,851
MetsäpirttiKarjalankannas11054870,575
MežduretšjeKuolan niemimaa00-
MiehikkäläKymenlaakso4811420,358
MietoinenVarsinais-Suomi12602420,266★★
MikkeliEtelä-Savo225413550,914
MolotšnyiKuolan niemimaa00-
MontšegorskKuolan niemimaa00-
MoseijaFinnmark221,000
MoskivuonoTromssa00-
MouhijärviPirkanmaa196315141,268
MuhosPohjois-Pohjanmaa195613171,004
MultiaKeski-Suomi9564440,595★★
MunjärviAunuksen Karjala47361,149
MunsalaPohjanmaa6454030,936
MuolaaKarjalankannas605630860,737
MuonioLappi1731091,220
MurmanskKuolan niemimaa981,000
MurmašiKuolan niemimaa00-
MustasaariPohjanmaa4823371,299
MuuruvesiPohjois-Savo270740,326
MynämäkiVarsinais-Suomi16595610,547★★
MyrskyläItä-Uusimaa11207280,975
MålselvTromssa1081,100★★
MäkriäAunuksen Karjala13121,308
MäntsäläUusimaa15958290,768
MänttäPirkanmaa109430,642
Mänttä-VilppulaPirkanmaa1150,727
MäntyharjuEtelä-Savo272216050,854★★
MäntyselkäAunuksen Karjala7817501,489
MätässyväAunuksen Karjala00-
NaantaliVarsinais-Suomi6202300,592★★
NaavuonoTromssa00-
NakkilaSatakunta13447880,916
NastolaPäijät-Häme14057860,804
NauvoVarsinais-Suomi5583771,104
NevanlinnaInkeri1541492,364
NikkeliPetsamo00-
NilsiäPohjois-Savo507526510,735★★
NivalaPohjois-Pohjanmaa299913900,598
NjuhtšaVienan Karjala00-
NokiaPirkanmaa2851210,618
NoormarkkuSatakunta10637250,958
NorrfjärdenNorrbotten00-
NorsjöVästerbotten00-
NousiainenVarsinais-Suomi15784790,394★★
NuijamaaEtelä-Karjala3261330,543
NummiUusimaa10747231,102
NuorttijärviKuolan niemimaa00-
NurmesPohjois-Karjala888550790,773
NurmijärviUusimaa15158950,902
NurmoEtelä-Pohjanmaa340311130,421★★
Närpiö-YlimarkkuPohjanmaa3292281,085
OlenegorskKuolan niemimaa00-
OmasvuonoTromssa00-
OravainenPohjanmaa1921271,052
OrimattilaPäijät-Häme501524690,687★★
OripääVarsinais-Suomi67200,433
OrivesiPirkanmaa12507560,948
OstrovnoiKuolan niemimaa00-
OulainenPohjois-Pohjanmaa214614221,045
OulankaVienan Karjala16131,625
OuluPohjois-Pohjanmaa630140200,986
OulujokiPohjois-Pohjanmaa5143260,988
OulunsaloPohjois-Pohjanmaa4292530,904
PaanajärviVienan Karjala29190,862
PaateneAunuksen Karjala9068191,302
PaatsivuonoTromssa300,000
PaattinenVarsinais-Suomi93450,591
PaattivuonoFinnmark00-
PaavolaPohjois-Pohjanmaa169810990,948
PadasjokiPäijät-Häme604316890,315★★★
PaimioVarsinais-Suomi4842300,810
PajalaNorrbotten68561,735
PaltamoKainuu1212584210,927
ParainenVarsinais-Suomi10836330,895
ParikkalaEtelä-Karjala710746490,862
ParkanoPirkanmaa160311230,983★★
PattijokiPohjois-Pohjanmaa6302610,579★★
PedersörePohjanmaa14269541,036
PelkosenniemiLappi3871960,922
PelloLappi105811,352
PerhoKeski-Pohjanmaa8204360,695
PernajaItä-Uusimaa143810591,124
PerniöVarsinais-Suomi20609460,573★★
PertteliVarsinais-Suomi3642250,898
PerttulaTromssa111,000★★★
PertunmaaEtelä-Savo293990,406★★★
PeräseinäjokiEtelä-Pohjanmaa14808300,724
PetolahtiPohjanmaa332,000
PetroskoiAunuksen Karjala109671,000
Petrovski JamAunuksen Karjala00-
PetsamoLappi116610,664
PetäjävesiKeski-Suomi22187190,385★★
PieksämäkiEtelä-Savo384525580,960
PieksänmaaEtelä-Savo951,333
PielavesiPohjois-Savo794348260,834
PielisensuuPohjois-Karjala78290,564
PielisjärviPohjois-Karjala1182960610,676
PietariVenäjä7735061,105
PietarsaariPohjanmaa10356831,045
PihlajavesiKeski-Suomi478724060,757
PiikkiöVarsinais-Suomi3021570,811
PiippolaPohjois-Pohjanmaa13654090,434★★★
Piitimen kaupunkiNorrbotten321,000
Piitimen maalaiskuntaNorrbotten19110,842
PirkkalaPirkanmaa13027730,827
PirttikyläPohjanmaa19131,158
PistojärviVienan Karjala52391,346
PohjaUusimaa238114550,916
PohjanmaaSuomi65440312890,700
PohjaslahtiPirkanmaa37220,811
Pohjois-VarankiFinnmark111,000★★★★★
PoljarnyiKuolan niemimaa00-
Poljarnyje ZoriKuolan niemimaa00-
PolvijärviPohjois-Karjala7723360,627
PomarkkuSatakunta252920071,041
PonkamaVienan Karjala00-
PorajärviAunuksen Karjala119110451,385
PoriSatakunta437429661,119
PornainenUusimaa3331900,883
PorsankiFinnmark111,000
PorvooItä-Uusimaa292219941,080
PosioLappi10315170,667
PoventsaAunuksen Karjala19141,000
Presidents of FinlandSuomi12111,750
PudasjärviPohjois-Pohjanmaa507828500,782
PukkilaItä-Uusimaa10034290,587★★
PulkkilaPohjois-Pohjanmaa17598790,753★★
PulmankiFinnmark21212,810
PunkaharjuEtelä-Savo73260,507
PunkalaidunPirkanmaa16359420,876
PuolankaKainuu397722470,680
PurmoPohjanmaa3452010,980
PušnoiKuolan niemimaa00-
PusulaUusimaa10996440,878
PuudožiAunuksen Karjala15131,000
PuumalaEtelä-Savo3992370,910
PyhtääKymenlaakso9766310,915
PyhäjokiPohjois-Pohjanmaa454729861,050
PyhäjärviAunuksen Karjala26150,654
PyhäjärviKarjalankannas5233361,080
PyhäjärviUusimaa7543390,549
PyhäjärviPohjois-Pohjanmaa6584051,050★★
PyhäntäPohjois-Pohjanmaa760140,021★★★★
PyhärantaVarsinais-Suomi4893090,973★★
PyhäselkäPohjois-Karjala155400,342
PälkjärviLaatokan Karjala10896740,821
PälkänePirkanmaa153610961,113
PäärlyvookiFinnmark00-
PöytyäVarsinais-Suomi4931590,422★★
RaahePohjois-Pohjanmaa220312700,880
RaippaluotoPohjanmaa35291,343
RaisiTromssa430,750★★
RaisioVarsinais-Suomi3941240,434
RaisivuonoTromssa00-
RantasalmiEtelä-Savo311521131,026
RantsilaPohjois-Pohjanmaa11387390,932
RanuaLappi179400,285
RaumaSatakunta187011991,026
RaunaNorrbotten21171,381
Rautalampi/KonnevesiKeski-Suomi1303098661,338
RautavaaraPohjois-Savo5911810,394★★
RautioPohjois-Pohjanmaa5412730,665★★
RautjärviEtelä-Karjala4632570,695
RautuKarjalankannas197613910,954
ReisjärviPohjois-Pohjanmaa174111780,938
RenkoKanta-Häme7524450,816★★
RepolaAunuksen Karjala136811901,443
RevonlahtiPohjois-Pohjanmaa5423580,937
RiipuskalaAunuksen Karjala541,400
RiistavesiPohjois-Savo10646990,820★★
RimoilaAunuksen Karjala00-
RistiinaEtelä-Savo8045341,040★★
RistijärviKainuu353422070,784
RobertsforsVästerbotten541,000
RovaniemiLappi460230760,972
RuameškaTverin Karjala00-
RukajärviAunuksen Karjala52280,962
RuokolahtiEtelä-Karjala9474350,570
RuotsinpyhtääItä-Uusimaa5914001,085
Ruovesi/VilppulaPirkanmaa498632931,014
RuskealaLaatokan Karjala356522270,833
RuskoVarsinais-Suomi115300,348★★
RymättyläVarsinais-Suomi12095940,636
RäisäläKarjalankannas224016511,081
RääkkyläPohjois-Karjala10706380,838
SaariEtelä-Karjala68230,471
SaarijärviKeski-Suomi424825060,836
SahalahtiPirkanmaa6544661,176
SakkolaKarjalankannas784353860,993
SalangenTromssa00-
SallaLappi311314260,620
SalmiLaatokan Karjala5223511,056
SaloVarsinais-Suomi107490,551★★★
SaloinenPohjois-Pohjanmaa7163760,781★★
SaltvikAhvenanmaa183840,716
SammattiUusimaa6784070,844
SandtorgTromssa00-
SauvoVarsinais-Suomi4242590,983
SavitaipaleEtelä-Karjala974928360,321
SavoSuomi26568131090,698★★
SavonlinnaEtelä-Savo5582610,726
SavonrantaEtelä-Savo162410,265
SavukoskiLappi5992360,856
SeinäjokiEtelä-Pohjanmaa8854310,681
SeiskariKarjalankannas2471540,785
SeveromorskKuolan niemimaa00-
SieviPohjois-Pohjanmaa263416660,895
SiikainenSatakunta13107840,908
Siikajoki-RuukkiPohjois-Pohjanmaa13007410,756
SiikalatvaPohjois-Pohjanmaa51260,588
SiilinjärviPohjois-Savo2571310,755
SiipyyPohjanmaa79450,848
SimoLappi6034371,103
SimpeleEtelä-Karjala58170,310
SipooItä-Uusimaa14419871,087
SippolaKymenlaakso11015190,656
Sisävesiliikenteen ammattilaiset SuomessaSuomi1130,455★★
SiuntioUusimaa447523380,783★★
SkellefteåVästerbotten34311,353
SkånlandTromssa00-
Skärgårdshavets och Finska vikens lotsar - Saaristomeren ja Suomenlahden luotsit6725011,134
SnappertunaUusimaa246417061,058
SnežnogorskKuolan niemimaa00-
SoanlahtiLaatokan Karjala180110280,727
SodankyläLappi451429521,256
SoiniEtelä-Pohjanmaa12816760,722
SomerniemiVarsinais-Suomi202880,673
SomeroVarsinais-Suomi16958510,653
Sonkajärvi-RutakkoPohjois-Savo3411530,569
SorokkaVienan Karjala00-
SortavalaLaatokan Karjala309119560,913
Sortavalan maalaiskuntaLaatokan Karjala534633560,892
SotkamoKainuu1044264630,824
SottungaAhvenanmaa3833011,034
SoutjärviAunuksen Karjala871,625
SpiirovaTverin Karjala00-
SuikuVienan Karjala661,333
SuikujärviVienan Karjala441,500
SuistamoLaatokan Karjala13534100140,935
SulkavaEtelä-Savo10896070,826★★
SulvaPohjanmaa28211,643
SumiainenKeski-Suomi3862030,733
SundAhvenanmaa1731181,006
SundsvallMedelpad17101,059
SunkuAunuksen Karjala881,125
SuodenniemiPirkanmaa7605141,004
Suojeluskuntajärjestö33110,394
SuojuAunuksen Karjala1351241,652
SuojärviLaatokan Karjala22868162200,958
Suomalainen juridiikkaSuomi3812491,139
Suomalaiset hopea- ja kultasepätSuomi24181,375
Suomalaiset kansanparantajat ja loitsijat - Finnish Folk HealersSuomi39190,897★★
Suomalaiset kauppa- ja taloustieteilijätSuomi3180,323
Suomalaiset kellosepätSuomi41251,024
Suomalaiset nahkurit - Finnish tannersSuomi112460,625★★
Suomalaiset näyttelijät ja näyttämötaiteilijatSuomi182710,593
Suomalaiset pankkiirit ja pankkivirkailijatSuomi58290,828
Suomalaiset professoritSuomi2331090,755
Suomalaiset puusepät, nikkarit, kirvesmiehet – Finska snickare - Finnish carpentersSuomi3561500,612
Suomalaiset räätälit - Finnish tailorsSuomi6793550,792★★
Suomalaiset sepät - Finska smeder - Finnish blacksmithsSuomi2721400,765★★
Suomalaiset siirtolaiset383011790,424
Suomalaiset suutarit - Finnish shoemakersSuomi6783120,673★★
Suomalaiset toimittajatSuomi45230,689
Suomen arkkitehdit - Finlands arkitekter - Architects of FinlandSuomi2821801,110
Suomen diplomi-insinöörit, tekniikan lisensiaatit ja tekniikan tohtoritSuomi1591071,157
Suomen jahtivoudit ja siltavoudit vuoteen 1892Suomi118801,034★★
Suomen kankurit ja kutojat - Weavers in FinlandSuomi35220,943
Suomen kansakoulunopettajat - Folk School Teachers in FinlandSuomi3011380,681
Suomen kuvataiteilijat, kuvanveistäjät ja muotoilijat - Painters, graphic artists, sculptors and designers of FinlandSuomi3642121,049
Suomen lasinpuhaltajat : Glassblowers in FinlandSuomi88782,455
Suomen lääkärit kautta aikojenSuomi5262560,840
Suomen maaherratSuomi1901591,737
Suomen maakauppiaat - Rural Store Keepers in FinlandSuomi152810,803
Suomen metsävirkamiehet - Forest managers in FinlandSuomi40140,500
Suomen palomiehet - Firefighters in FinlandSuomi1161,000
Suomen pikku- ja kiertokoulujen opettajatSuomi2080,700★★
Suomen poliisiviranomaiset - Finnish police authoritiesSuomi7334931,261
Suomen puutarhurit - Gardeners in FinlandSuomi48260,917
Suomen pääministerit - Prime Ministers of FinlandSuomi38190,816
Suomen rautatieläiset - Railway Professionals in FinlandSuomi195990,882
Suomen sisällissota 1918Suomi5692040,490
Suomen säveltäjät - Composers of FinlandSuomi155720,813
SuomenniemiEtelä-Savo2461361,134★★
SuomusjärviVarsinais-Suomi3692771,146
SuomussalmiKainuu1141566860,701
SuonenjokiPohjois-Savo233515380,794
SuoniemiPirkanmaa5503821,098
SuonikyläPetsamo00-
SuurlahtiAunuksen Karjala331,333
SuursaariKarjalankannas1391091,223
SysmäPäijät-Häme825732090,499★★★
SäkkijärviKarjalankannas15878135791,443
SäkyläSatakunta3882811,343
SärkisaloVarsinais-Suomi7834520,768★★
SäräisniemiKainuu16468440,629
SäyneinenPohjois-Savo66270,561
SääksmäkiPirkanmaa208115821,226
SääminkiEtelä-Savo13889400,939
SäämäjärviAunuksen Karjala5214571,292
SørøysundFinnmark00-
TaipalsaariEtelä-Karjala4933611,460
TaivalkoskiPohjois-Pohjanmaa10403820,426
TaivassaloVarsinais-Suomi10315300,692★★
TalmulahtiFinnmark222,000
Talvisota 1939-1940173580,509
TammelaKanta-Häme21658640,514★★
Tammisaaren maalaiskuntaUusimaa6062670,682
TammisaariUusimaa14979400,938
TamperePirkanmaa365417290,699
TarvasjokiVarsinais-Suomi3482480,894
TeerijärviPohjanmaa242418691,073
TeiskoPirkanmaa11768941,171
TemmesPohjois-Pohjanmaa6944690,954
TenholaUusimaa389329171,137
TenoFinnmark12101,833
TerijokiKarjalankannas353970,397
TervoPohjois-Savo138480,478
TervolaLappi183912170,974
TeuvaEtelä-Pohjanmaa29219350,406
TiutiaAunuksen Karjala21191,190
TohmajärviPohjois-Karjala333222170,973
ToholampiKeski-Pohjanmaa211715280,989
ToijalaPirkanmaa72370,750
ToivakkaKeski-Suomi178990,652
TolvojaAunuksen Karjala541,200
TornioLappi5463660,982
TorskenTromssa100,000
TorškuTverin Karjala321,000
TranøyTromssa00-
TrelleborgSkåne310,333
TromssaTromssa420,750
TromsøysundTromssa00-
TrondenesTromssa00-
TukholmaRuotsi172812991,432
TulemajärviAunuksen Karjala6075531,519
TumannyiKuolan niemimaa00-
TunkuaVienan Karjala630,667
TurjanperäKuolan niemimaa00-
TurkuVarsinais-Suomi677938990,905
TurtolaLappi134810,873
TuulomaKuolan niemimaa00-
TuulosKanta-Häme4162690,911
TuupovaaraPohjois-Karjala13003880,370
TuusniemiPohjois-Savo280518490,883
TuusulaUusimaa10226310,973
TverTverin Karjala100,000
TyrnäväPohjois-Pohjanmaa9576270,993
TyrväntöKanta-Häme5303681,136
TyrvääSatakunta338725761,306
TytärsaariKarjalankannas24160,875
TäräntöNorrbotten16101,375
TöreNorrbotten00-
TöysäEtelä-Pohjanmaa12246250,683
UhtuaVienan Karjala3052631,525
UllavaKeski-Pohjanmaa4602850,917
UlvilaSatakunta14149240,976
UmpiKuolan niemimaa00-
UppsalaRuotsi1461061,582
UrjalaPirkanmaa309420511,003
UskelaVarsinais-Suomi3151980,994
UsmanaVienan Karjala00-
UtajärviPohjois-Pohjanmaa14038920,967
UtsjokiLappi103831,524
UukuniemiEtelä-Karjala179310720,795
UumajaVästerbotten95721,232
UuniemiFinnmark441,000
UuraKuolan niemimaa00-
UurainenKeski-Suomi3781130,354
UusikaarlepyyPohjanmaa11628501,139
UusikaupunkiVarsinais-Suomi7724860,921
UusikirkkoKarjalankannas451335301,325
Uusimaa ja KymenlaaksoSuomi993947140,694★★
VaalaPohjois-Pohjanmaa107380,439
VaasaPohjanmaa236914420,965
VaaseniAunuksen Karjala1160,909
VahtoVarsinais-Suomi168690,506
VahvialaKarjalankannas97380,577
ValasnuoraFinnmark100,000★★★
ValkealaKymenlaakso160810661,139
ValkjärviKarjalankannas318918580,816
ValtimoPohjois-Karjala9225710,903
VammalaPirkanmaa148750,743
VampulaSatakunta5674061,367
VanajaKanta-Häme8534860,836
VantaaUusimaa5862800,710
VarkausPohjois-Savo4151710,564
VarpaisjärviPohjois-Savo259790,502★★
Varsinais-Suomi ja SatakuntaSuomi21622103980,767★★
VarzugaKuolan niemimaa00-
VehkalahtiKymenlaakso290919821,046
VehmaaVarsinais-Suomi9474920,752★★
VehmersalmiPohjois-Savo2461400,858
VelkuaVarsinais-Suomi233590,266★★★
VesantoPohjois-Savo8792950,445★★★
Vesilahti-TottijärviPirkanmaa531138551,107
VesisaariFinnmark103721,097
VeskelysAunuksen Karjala269022681,300
VeteliKeski-Pohjanmaa404630211,152
VidjajevoKuolan niemimaa00-
VieljärviAunuksen Karjala17131,235
VieremäPohjois-Savo2841280,641
VihantiPohjois-Pohjanmaa26818740,388★★
VihtiUusimaa175210400,924
ViialaPirkanmaa77300,597
ViipuriKarjalankannas446229181,145
Viipurin maalaiskuntaKarjalankannas247515890,925
Viitasaari-KivijärviKeski-Suomi1244578970,891★★
ViljakkalaPirkanmaa5413480,906
VilppulaPirkanmaa191640,513
VimpeliEtelä-Pohjanmaa15427840,656
VindelnVästerbotten00-
VirolahtiKymenlaakso247814160,817
VirratPirkanmaa392524520,853★★
VirtasalmiEtelä-Savo3561570,626
VisbyGotlanti12121,667
ViteleAunuksen Karjala19141,684
VitsataipaleVienan Karjala00-
VoijärviVienan Karjala331,667
VuohtjärviAunuksen Karjala3993301,278
VuokkiniemiVienan Karjala1621491,802
VuokselaKarjalankannas374610,209
VuoksenrantaKarjalankannas51100,275
VuoreijaFinnmark631,167
VårdöAhvenanmaa81771,444
VähäkyröPohjanmaa2111110,815
VännäsVästerbotten00-
VärtsiläPohjois-Karjala4151810,605
VästanfjärdVarsinais-Suomi2431290,708★★
VästeråsVästmanland41311,439
VöyriPohjanmaa6525291,261
Yli-IiPohjois-Pohjanmaa2471240,664
YlihärmäEtelä-Pohjanmaa9335380,756
YlikainuuNorrbotten882,250
YlikiiminkiPohjois-Pohjanmaa7855761,173
YliluulajaNorrbotten113,000
YlistaroEtelä-Pohjanmaa13778610,925
YlitornioLappi6573900,930
YlitornioNorrbotten128991,242
YlivieskaPohjois-Pohjanmaa309117810,816
Ylä-TuulomaKuolan niemimaa00-
YlämaaEtelä-Karjala145430,421
YläneVarsinais-Suomi4312590,930
YlöjärviPirkanmaa6523920,899
YpäjäKanta-Häme6351200,227★★
YstadSkåne10102,200
YykeäTromssa00-
ZaozjorskKuolan niemimaa00-
ZapoljarnyiPetsamo00-
ZaretšenskVienan Karjala00-
ZelenoborskiVienan Karjala00-
ÅhusSkåne78751,872
Ålands och Södra Finlands Båtsmanskompani2412271,573
ÄhtäriEtelä-Pohjanmaa447323700,622★★
ÄhtäväPohjanmaa135901,000★★
ÄlvsbynNorrbotten331,333
ÄyräpääKarjalankannas104390,644
ØverbygdTromssa100,000

Tarkistus päättyi: 18:26:20 18.01.2019