Geni

Suomi ja Karjala -projektien profiilien havaintoja

Tarkistus aloitettiin: 16:45:12 19.12.2018

ProjektiAlueProfiilejaPoikkeamia tai puutteita sisältävien profiilien määräKeskimäärin poikkeamia tai puutteita kaikissa profiileissaPrimäärilähteitä
AhlainenSatakunta4022541,030★★
AhnusAunuksen Karjala520,600
AhvenanmaaSuomi242980,583
AkaaPirkanmaa13169991,229
AlahärmäEtelä-Pohjanmaa11368141,015
AlajärviEtelä-Pohjanmaa382616950,609
AlakainuuNorrbotten68581,338
AlakurttiLappi111,000
AlaluulajaNorrbotten210,500★★
AlastaroVarsinais-Suomi2851510,821
AlatornioNorrbotten22211,773
AlatornioLappi2831770,915
AlattioFinnmark1450,786
AlaveteliPohjanmaa10998691,226
AlavieskaPohjois-Pohjanmaa192011010,757
AlavusEtelä-Pohjanmaa398514070,443
Amerikansuomalaiset6052250,534
AndørjaTromssa00-
AngelniemiVarsinais-Suomi83170,205★★★
AnjalaKymenlaakso8894120,634★★
AntreaKarjalankannas469434251,190
AnttolaEtelä-Savo124380,484★★
ApatiittiKuolan niemimaa115,000
Apotekare i Finland ~ Apteekkarit Suomessa ~ Pharmacists in FinlandSuomi3182291,245
ArjeplogNorrbotten751,286
ArtjärviPäijät-Häme19029170,662★★
ArvidsjaurNorrbotten211,000
AsikkalaPäijät-Häme254715940,938
AskainenVarsinais-Suomi8201360,199★★★
AskolaItä-Uusimaa5052320,620
AstafjordTromssa00-
AunusAunuksen Karjala55411,127
AuraVarsinais-Suomi3130,097★★
BergTromssa00-
BergöPohjanmaa111,000★★
BjarkøyTromssa00-
BjurholmVästerbotten00-
BodenNorrbotten531,000
BoråsLänsi-Götanmaa30200,967
BromarvUusimaa243616481,021
BrändöAhvenanmaa1971611,173
DanilovaAunuksen Karjala221,500
DegerbyUusimaa16187640,765
DragsfjärdVarsinais-Suomi2731460,857★★
DyrøyTromssa00-
EckeröAhvenanmaa35231,057
EdeforsNorrbotten00-
ElimäkiKymenlaakso10316240,854★★
EnoPohjois-Karjala1139158220,568
EnonkoskiEtelä-Savo220810,582
EnontekiöLappi76571,474
EräjärviPirkanmaa3482100,845
EskilstunaSödermanland29181,345
EspooUusimaa428918030,521
Etelä-VarankiFinnmark52421,481
EuraSatakunta15099721,176★★
EurajokiSatakunta11788941,292
EvijärviEtelä-Pohjanmaa222011900,783
Finlands präster genom tiderna ~ Suomen papit kautta aikojen - 1700-taletSuomi193915721,471
Finlands präster genom tiderna ~ Suomen papit kautta aikojen - 1800/1900-taletSuomi11617991,208
Finlands präster genom tiderna ~ Suomen papit kautta aikojen - Före 1700-taletSuomi176616662,089
Finlands präster genom tiderna ~ Suomen papit kautta aikojen ~ Finnish priests of all timeSuomi500541211,617
FinströmAhvenanmaa82491,012
ForssaKanta-Häme201580,388
FöglöAhvenanmaa1651351,176
GadžijevoKuolan niemimaa00-
GamvikFinnmark112,000
Genealogia Juustensia302121491,265
Genealogia Sursilliana487133511,172
GetaAhvenanmaa30231,233
GratangenTromssa00-
GävleRuotsi56401,268
GöteborgLänsi-Götanmaa72501,375
HaapajärviPohjois-Pohjanmaa173712251,218
HaaparantaNorrbotten33221,303
HaapavesiPohjois-Pohjanmaa256819831,231
HailuotoPohjois-Pohjanmaa5543400,819
HalikkoVarsinais-Suomi4902340,735
HalsuaKeski-Pohjanmaa5333641,096
HaminaKymenlaakso8565401,058
HammarlandAhvenanmaa45321,311
HammerfestFinnmark771,286
HankasalmiKeski-Suomi9016001,069
HankoUusimaa7234040,846
HarjavaltaSatakunta4032781,241
HarluLaatokan Karjala2791190,595
HarstadTromssa111,000
HartolaPäijät-Häme260011660,593★★★
HasviikaFinnmark112,000
HattulaKanta-Häme13458640,934
HauhoKanta-Häme11808121,081
HaukipudasPohjois-Pohjanmaa9836441,001
HaukivuoriEtelä-Savo223930,561★★
HausjärviKanta-Häme10915320,671
HeinjokiKarjalankannas134670,940
HeinolaPäijät-Häme219413221,022
HeinävesiEtelä-Savo5232870,797★★
HelgøyTromssa00-
HelsingborgSkåne2622332,080
Helsingin maalaiskuntaUusimaa301616730,806
HelsinkiUusimaa1732593220,847
HietaniemiNorrbotten58431,483
HiipinäKuolan niemimaa100,000
HiitolaLaatokan Karjala212915701,264
HiittinenVarsinais-Suomi119941,521
HillesøyTromssa00-
HimankaKeski-Pohjanmaa7843500,622★★
HinnerjokiSatakunta9907231,367★★
HirvensalmiEtelä-Savo12425420,597★★
HollolaPäijät-Häme292917570,853
HonkajokiSatakunta7953740,795★★
HonkilahtiSatakunta7164991,063
HoutskariVarsinais-Suomi5603330,852
HuittinenSatakunta11617210,937
HumppilaKanta-Häme2391310,870★★
HurttalahtiNorrbotten00-
HyrynsalmiKainuu376921730,738
Hämeenkoski (Koski Hl)Päijät-Häme4912981,018★★
HämeenkyröPirkanmaa174012261,126
HämeenlinnaKanta-Häme15457820,733
HärnösandVästernorrland17121,412
IbestadTromssa00-
IiPohjois-Pohjanmaa188811150,812
IisalmiPohjois-Savo679142800,867
IittiKymenlaakso288317550,880★★
IkaalinenPirkanmaa247215190,919
IlmajokiEtelä-Pohjanmaa334421210,948
IlomantsiPohjois-Karjala34388221580,867
ImatraEtelä-Karjala3211260,583
ImpilahtiLaatokan Karjala1256984800,900
InariLappi7835691,091
IniöVarsinais-Suomi1400,000★★
Inkeri5054501,911
InkooUusimaa492135971,199
IsojokiEtelä-Pohjanmaa9775900,942
IsokyröPohjanmaa14379030,986
IvantejevaValdain Karjala00-
JaakkimaLaatokan Karjala1296891140,892
JaalaKymenlaakso194690,541★★
JalasjärviEtelä-Pohjanmaa315120250,930
JallahtiAunuksen Karjala00-
JanakkalaKanta-Häme11637070,987
Jatkosota 1941-1944256970,512
JedrovoValdain Karjala00-
JepuaPohjanmaa48310,854
JoensuuPohjois-Karjala280915280,907
JohannesKarjalankannas15118870,903
JokimukkaNorrbotten223,500
JokioinenKanta-Häme5663250,903
JomalaAhvenanmaa99771,232
JoroinenEtelä-Savo14388700,882
JoutsaKeski-Suomi7513590,622★★
JoutsenoEtelä-Karjala2741380,788
JuankoskiPohjois-Savo2641531,064
JukkasjärviNorrbotten16162,063
JunosuvantoNorrbotten222,500★★
JurvaEtelä-Pohjanmaa8314710,792
JuukaPohjois-Karjala541422790,534★★
JuvaEtelä-Savo16009530,908★★
JyskyjärviVienan Karjala71651,563
JyväskyläKeski-Suomi24087480,403
JällivaaraNorrbotten23191,696
JämijärviSatakunta8645741,016
JämsäKeski-Suomi795542370,653
JäppiläEtelä-Savo125650,616
JääskiKarjalankannas8425031,004
KaarasjokiFinnmark881,500
KaaresuvantoNorrbotten14144,143
KaarinaVarsinais-Suomi3531300,476
KaarlelaKeski-Pohjanmaa13059061,063
KaaviPohjois-Savo418324540,806
KainuuSuomi39573243660,833
KaivuonoTromssa100,000★★
KajaaniKainuu407820590,682
KakskertaVarsinais-Suomi3140,161
KalajokiPohjois-Pohjanmaa591325490,518
KalantiVarsinais-Suomi6563980,927★★
KalmarSmåland34301,588
KalsaTromssa00-
KalvolaKanta-Häme9565960,994
KangasalaPirkanmaa13799411,108
KangaslampiEtelä-Savo38160,526★★
KangasniemiEtelä-Savo12596660,751
KankaanpääSatakunta216814901,178
KanneljärviKarjalankannas3422611,442
KannusKeski-Pohjanmaa13849761,149
KantalahtiVienan Karjala200,000
KappaFinnmark00-
KarhumäkiAunuksen Karjala28231,107
KarijokiEtelä-Pohjanmaa3181530,695★★
KarjaaUusimaa206013500,963
KarjalaVarsinais-Suomi4731490,444★★
KarjalankannasSuomi1360770710,819
KarjalohjaUusimaa11607321,035
KarkkuPirkanmaa139511351,422
Karl Gustav - KarunkiNorrbotten551,400★★
KarttulaPohjois-Savo449124530,681
KarunaVarsinais-Suomi176850,847★★
KarunkiLappi51290,882
KarviaSatakunta3672190,853
KaskinenPohjanmaa1841191,027
KauhajokiEtelä-Pohjanmaa237212180,740
KauhavaEtelä-Pohjanmaa413430921,143
KaukolaKarjalankannas4873371,101
KaustinenKeski-Pohjanmaa198016261,333
KauvatsaSatakunta2922131,315
KeikyäSatakunta70421,157
KeitelePohjois-Savo4491470,403
KemiVienan Karjala662,333
KemiLappi110581,045
KemijärviLappi343121280,948
Kemin maaseurakuntaLappi30253,000★★
KemiöVarsinais-Suomi9465941,010★★
KempelePohjois-Pohjanmaa3772701,027
KeravaUusimaa2150,333
KerimäkiEtelä-Savo394825290,920
Keski-Suomi, Pirkanmaa ja HämeSuomi39978215620,787★★
KeskiaikaSuomi4414342,794
KestiläPohjois-Pohjanmaa10492690,335★★
KesälahtiEtelä-Karjala6283360,771
Keuruu/MänttäKeski-Suomi453626670,862
KierettiVienan Karjala221,000
KieruaTromssa100,000★★
KiestinkiVienan Karjala88621,432
KihniöPirkanmaa9347561,166★★★
KiihtelysvaaraPohjois-Karjala332717380,663
KiikalaVarsinais-Suomi3211640,723
KiikkaSatakunta134610101,351
KiikoinenAunuksen Karjala1731040,971
KiimasjärviAunuksen Karjala69641,841
KiiminkiPohjois-Pohjanmaa2701790,944
KiirunaNorrbotten23182,174
KildinstroiKuolan niemimaa00-
KirkkonummiUusimaa573331810,773
KirvuKarjalankannas215116131,357
KiskoVarsinais-Suomi12578381,008
KiteePohjois-Karjala414321710,749★★
KittiläLappi3912551,130
KiukainenSatakunta7195131,391
KiuruvesiPohjois-Savo430023540,706
KivennapaKarjalankannas529129360,802
KlimovoTihvinän Karjala00-
KodisjokiSatakunta106661,057★★
KoivistoKarjalankannas364326261,033
KoivulahtiPohjanmaa86651,244★★
KokemäkiSatakunta147311001,412★★
KokkolaKeski-Pohjanmaa137710011,311
KolariLappi55280,782
KonginkangasKeski-Suomi83480,735
KontiolahtiPohjois-Karjala500823220,576★★
KontokkiVienan Karjala113931,460
KontupohjaAunuksen Karjala47320,809
KorpilahtiKeski-Suomi335118940,698
KorpilompoloNorrbotten112,000
KorpiselkäLaatokan Karjala539240721,117
KorppooVarsinais-Suomi205417201,338
KorsnäsPohjanmaa67380,776
KortesjärviEtelä-Pohjanmaa17658210,596
KorzunovoPetsamo00-
Koski TlVarsinais-Suomi122420,459★★
KotkaKymenlaakso7382790,497
KotkatjärviAunuksen Karjala1091,100
KoutaVienan Karjala00-
KouteroKuolan niemimaa00-
KoutokeinoFinnmark12122,083
KouvolaKymenlaakso3071330,697
KristianstadSkåne58491,638
KristiinankaupunkiPohjanmaa5593871,222
KronstadtVenäjä48361,833
KruunupyyPohjanmaa7045771,391
KuhmalahtiPirkanmaa5534051,237
KuhmoKainuu1303276290,740
KuhmoinenKeski-Suomi390516710,514★★
KuivaniemiPohjois-Pohjanmaa3102251,477
KullaaSatakunta9405380,981★★
KumlingeAhvenanmaa87671,391
KuolaKuolan niemimaa100,000★★★
KuolemajärviKarjalankannas6554431,003
KuolismaVienan Karjala00-
KuopioPohjois-Savo981265731,035
KuorevesiPirkanmaa10826310,753★★
KuortaneEtelä-Pohjanmaa219011060,669
KurikkaEtelä-Pohjanmaa304117460,785
KurkijokiLaatokan Karjala274819211,161
KuruPirkanmaa288821711,088★★
KustaviVarsinais-Suomi2781360,683★★
KuusamoPohjois-Pohjanmaa989558960,856
KuusistoVarsinais-Suomi22130,909
KuusjokiVarsinais-Suomi88280,511
Kuusjärvi / OutokumpuPohjois-Karjala8133320,615
KvæfjordTromssa00-
KylmäkoskiPirkanmaa3302131,112
KymiKymenlaakso5273630,949
KyyröläKarjalankannas24211,542
Käkisalmen maalaiskuntaKarjalankannas23181,957
KäkisalmiKarjalankannas6174431,357
KälviäKeski-Pohjanmaa260018301,097
KärköläPäijät-Häme7304600,960
KärsämäkiPohjois-Pohjanmaa5802830,612★★
KökarAhvenanmaa6064731,252
KöyliöSatakunta6704641,209
LaapinaVienan Karjala00-
LahtiPäijät-Häme12584960,603
LaihiaPohjanmaa327622611,193
LaitilaVarsinais-Suomi11167751,178★★
LammiKanta-Häme11956890,864
LandskronaSkåne17151,824
Lapin sota 1944-194521120,619
LapinjärviItä-Uusimaa165610571,008★★★
LapinlahtiPohjois-Savo10815010,579
LappajärviEtelä-Pohjanmaa666523860,568
LappeaFinnmark00-
LappeeEtelä-Karjala7904300,839
LappeenrantaEtelä-Karjala7393730,782
LappiSatakunta5133431,158★★
Lappi, Norrbotten ja FinnmarkSuomi578531640,897
LapuaEtelä-Pohjanmaa550539031,070
LapväärttiPohjanmaa3862250,927★★
LatvaAunuksen Karjala1260,583
LaukaaKeski-Suomi389327821,204
LauritsalaEtelä-Karjala1290,917
LavangenTromssa00-
LavansaariKarjalankannas1171051,744
LaviaSatakunta12698631,072
LebespyyFinnmark19192,105
LehtimäkiEtelä-Pohjanmaa6663050,631
LeivonmäkiKeski-Suomi159560,453
LemiEtelä-Karjala3352050,949
LemlandAhvenanmaa40321,225
LempääläPirkanmaa188312701,046
LemuVarsinais-Suomi20893350,185★★★
LenvikTromssa00-
LeppävirtaPohjois-Savo207410440,671★★
LestijärviKeski-Pohjanmaa4723230,960
LieksaPohjois-Karjala14927970,741
LietoVarsinais-Suomi3681780,701
LihoslavljaTverin Karjala331,667
LiljendalItä-Uusimaa3612361,022
LiminkaPohjois-Pohjanmaa199913300,958
LintujärviAunuksen Karjala2392321,523
LiperiPohjois-Karjala424622760,734
LohjaUusimaa171610420,923
LohtajaKeski-Pohjanmaa306320311,025
LoimaaVarsinais-Suomi9224790,709
LokalahtiVarsinais-Suomi104570,875★★
LoppiKanta-Häme12886970,769
LotinapeltoAunuksen Karjala221,500
Lotta Svärd64300,750
LoviisaItä-Uusimaa8095941,293
LuhankaKeski-Suomi16907690,579★★
LumijokiPohjois-Pohjanmaa16005800,466
LumivaaraLaatokan Karjala2341290,722
LumparlandAhvenanmaa1291,083
LundSkåne50351,640
LuopioinenPirkanmaa11466570,898
LuotoPohjanmaa71511,141
LuujärviKuolan niemimaa00-
LuulajaNorrbotten29221,310
LuumäkiEtelä-Karjala17417090,589
LuviaSatakunta6334381,057★★
LängelmäkiPirkanmaa367423480,918
MaalahtiPohjanmaa1681391,583
MaaninkaPohjois-Savo231115530,931
MaariaVarsinais-Suomi3191180,511
MaarianhaminaAhvenanmaa1781130,899
MaksamaaPohjanmaa981,222
MaksuatihaTverin Karjala00-
MalankivuonoTromssa00-
MalmöSkåne79671,759
MarttilaVarsinais-Suomi1911110,990
MaskuVarsinais-Suomi11403220,418★★
MelliläVarsinais-Suomi76471,303
Merenkulun ammattilaiset Suomessa - Maritime Professionals in FinlandSuomi3332001,060★★
MerijärviPohjois-Pohjanmaa7364120,701
MerikarviaSatakunta6554641,272
MerimaskuVarsinais-Suomi4241390,493★★
MessukyläPirkanmaa3792270,842
MetsäpirttiKarjalankannas10514960,664
MežduretšjeKuolan niemimaa00-
MiehikkäläKymenlaakso3291420,635
MietoinenVarsinais-Suomi12192200,254★★
MikkeliEtelä-Savo194111840,925
MolotšnyiKuolan niemimaa00-
MontšegorskKuolan niemimaa00-
MoseijaFinnmark221,000
MoskivuonoTromssa00-
MouhijärviPirkanmaa152311571,255
MuhosPohjois-Pohjanmaa169011170,988
MultiaKeski-Suomi8774240,637★★
MunjärviAunuksen Karjala47371,149
MunsalaPohjanmaa5533380,940
MuolaaKarjalankannas512426310,825
MuonioLappi124701,153
MurmanskKuolan niemimaa761,000
MurmašiKuolan niemimaa00-
MustasaariPohjanmaa3902611,290
MuuruvesiPohjois-Savo246760,402
MynämäkiVarsinais-Suomi15245480,607★★
MyrskyläItä-Uusimaa9035460,935
MålselvTromssa00-
MäkriäAunuksen Karjala13121,308
MäntsäläUusimaa14767960,816
MänttäPirkanmaa95390,737
Mänttä-VilppulaPirkanmaa1150,727
MäntyharjuEtelä-Savo233013960,881★★
MäntyselkäAunuksen Karjala7777481,494
MätässyväAunuksen Karjala00-
NaantaliVarsinais-Suomi5201790,556★★
NaavuonoTromssa00-
NakkilaSatakunta7184310,975
NastolaPäijät-Häme13217670,849
NauvoVarsinais-Suomi3662331,033
NevanlinnaInkeri1541492,409
NikkeliPetsamo00-
NilsiäPohjois-Savo400918350,621★★
NivalaPohjois-Pohjanmaa257311530,580
NjuhtšaVienan Karjala00-
NoormarkkuSatakunta8856210,973
NorrfjärdenNorrbotten00-
NorsjöVästerbotten00-
NousiainenVarsinais-Suomi14454450,408★★
NuijamaaEtelä-Karjala2831310,608★★
NummiUusimaa9216111,100
NuorttijärviKuolan niemimaa00-
NurmesPohjois-Karjala722940610,757★★
NurmijärviUusimaa13437970,903
NurmoEtelä-Pohjanmaa311310540,448★★
Närpiö-YlimarkkuPohjanmaa2771991,195
OlenegorskKuolan niemimaa00-
OmasvuonoTromssa00-
OravainenPohjanmaa122831,156
OrimattilaPäijät-Häme464323490,715★★
OripääVarsinais-Suomi55150,436
OrivesiPirkanmaa10225950,921
OstrovnoiKuolan niemimaa00-
OulainenPohjois-Pohjanmaa198013091,030
OulankaVienan Karjala16131,625
OuluPohjois-Pohjanmaa503831590,974
OulujokiPohjois-Pohjanmaa4793431,125
OulunsaloPohjois-Pohjanmaa4062410,894
PaanajärviVienan Karjala28201,000
PaateneAunuksen Karjala9068191,305
PaatsivuonoTromssa300,000
PaattinenVarsinais-Suomi84410,583
PaattivuonoFinnmark00-
PaavolaPohjois-Pohjanmaa154210110,959
PadasjokiPäijät-Häme538615940,341★★★
PaimioVarsinais-Suomi3141260,666
PajalaNorrbotten22171,955
PaltamoKainuu1178382180,932
ParainenVarsinais-Suomi9035250,916
ParikkalaEtelä-Karjala572238260,988
ParkanoPirkanmaa13429511,001★★
PattijokiPohjois-Pohjanmaa5602520,632★★
PedersörePohjanmaa8695701,132
PelkosenniemiLappi124560,613
PelloLappi49321,224
PerhoKeski-Pohjanmaa5563110,779
PernajaItä-Uusimaa10537421,186
PerniöVarsinais-Suomi15947840,634★★
PertteliVarsinais-Suomi2571550,879
PerttulaTromssa00-
PertunmaaEtelä-Savo252820,389★★★
PeräseinäjokiEtelä-Pohjanmaa10785670,716
PetolahtiPohjanmaa332,000
PetroskoiAunuksen Karjala101641,079
Petrovski JamAunuksen Karjala00-
PetsamoLappi109560,725
PetäjävesiKeski-Suomi18335350,324★★
PieksämäkiEtelä-Savo322621760,953
PieksänmaaEtelä-Savo951,333
PielavesiPohjois-Savo705143690,849
PielisensuuPohjois-Karjala70451,014
PielisjärviPohjois-Karjala1087856550,682
PietariVenäjä7054711,128
PietarsaariPohjanmaa8325691,202
PihlajavesiKeski-Suomi474924710,799
PiikkiöVarsinais-Suomi2141130,799
PiippolaPohjois-Pohjanmaa12514050,464★★★
Piitimen kaupunkiNorrbotten211,500★★
Piitimen maalaiskuntaNorrbotten19121,053
PirkkalaPirkanmaa10726160,835
PirttikyläPohjanmaa1480,929
PistojärviVienan Karjala52431,462
PohjaUusimaa205812680,924
PohjanmaaSuomi61689304620,732
PohjaslahtiPirkanmaa30160,667
Pohjois-VarankiFinnmark00-
PoljarnyiKuolan niemimaa00-
Poljarnyje ZoriKuolan niemimaa00-
PolvijärviPohjois-Karjala6873280,707
PomarkkuSatakunta220718231,070
PonkamaVienan Karjala00-
PorajärviAunuksen Karjala118910441,390
PoriSatakunta303520141,146
PornainenUusimaa2521380,782
PorsankiFinnmark111,000
PorvooItä-Uusimaa262817861,085
PosioLappi9004540,662
PoventsaAunuksen Karjala18131,167
Presidents of FinlandSuomi12111,750
PudasjärviPohjois-Pohjanmaa467126850,806
PukkilaItä-Uusimaa8493290,532★★
PulkkilaPohjois-Pohjanmaa15337530,743★★
PulmankiFinnmark883,375
PunkaharjuEtelä-Savo51170,471
PunkalaidunPirkanmaa12357280,901
PuolankaKainuu379021360,679
PurmoPohjanmaa2141461,266★★
PušnoiKuolan niemimaa00-
PusulaUusimaa8754830,835
PuudožiAunuksen Karjala15131,000
PuumalaEtelä-Savo3352040,934
PyhtääKymenlaakso6603950,842
PyhäjokiPohjois-Pohjanmaa425027781,047
PyhäjärviAunuksen Karjala11101,182
PyhäjärviUusimaa5802820,643
PyhäjärviPohjois-Pohjanmaa5984031,263★★
PyhäjärviKarjalankannas4583101,236
PyhäntäPohjois-Pohjanmaa703160,026★★★★
PyhärantaVarsinais-Suomi2971841,226★★
PyhäselkäPohjois-Karjala150520,453
PälkjärviLaatokan Karjala10176410,872
PälkänePirkanmaa142510451,147
PäärlyvookiFinnmark00-
PöytyäVarsinais-Suomi3501330,554
RaahePohjois-Pohjanmaa186111641,002
RaippaluotoPohjanmaa26211,500
RaisiTromssa431,000★★
RaisioVarsinais-Suomi337980,439
RaisivuonoTromssa00-
RantasalmiEtelä-Savo226314530,969★★
RantsilaPohjois-Pohjanmaa10507140,998
RanuaLappi172390,297
RaumaSatakunta14078941,051
RaunaNorrbotten16131,813
Rautalampi/KonnevesiKeski-Suomi819159321,252★★
RautavaaraPohjois-Savo5721970,497★★
RautioPohjois-Pohjanmaa5202620,667★★
RautjärviEtelä-Karjala4092350,731
RautuKarjalankannas174412861,303
ReisjärviPohjois-Pohjanmaa163311190,955
RenkoKanta-Häme6253780,858★★
RepolaAunuksen Karjala134811711,450
RevonlahtiPohjois-Pohjanmaa4553191,015
RiipuskalaAunuksen Karjala541,400
RiistavesiPohjois-Savo10547150,875★★
RimoilaAunuksen Karjala00-
RistiinaEtelä-Savo7244871,080
RistijärviKainuu348521840,791
RobertsforsVästerbotten331,000
RovaniemiLappi352824250,999
RuameškaTverin Karjala00-
RukajärviAunuksen Karjala52280,981
RuokolahtiEtelä-Karjala8093600,575
RuotsinpyhtääItä-Uusimaa4543121,150
Ruovesi/VilppulaPirkanmaa437029821,071
RuskealaLaatokan Karjala302821281,089
RuskoVarsinais-Suomi96260,396★★★
RymättyläVarsinais-Suomi7983480,583★★
RäisäläKarjalankannas138810141,243
RääkkyläPohjois-Karjala10016130,870
SaariEtelä-Karjala50170,520
SaarijärviKeski-Suomi350721290,865
SahalahtiPirkanmaa5614141,280
SakkolaKarjalankannas702450851,338
SalangenTromssa00-
SallaLappi266212070,601
SalmiLaatokan Karjala5013471,144
SaloVarsinais-Suomi104490,567★★★
SaloinenPohjois-Pohjanmaa5933260,857★★
SaltvikAhvenanmaa139580,662
SammattiUusimaa6273680,893
SandtorgTromssa00-
SauvoVarsinais-Suomi3572261,034
SavitaipaleEtelä-Karjala838927890,393
SavoSuomi25048126290,721★★
SavonlinnaEtelä-Savo4742430,791
SavonrantaEtelä-Savo151690,550
SavukoskiLappi136500,684
SeinäjokiEtelä-Pohjanmaa7513680,730
SeiskariKarjalankannas2081391,144
SeveromorskKuolan niemimaa00-
SieviPohjois-Pohjanmaa246915800,919
SiikainenSatakunta8725721,041★★
Siikajoki-RuukkiPohjois-Pohjanmaa11706800,792
SiikalatvaPohjois-Pohjanmaa48250,604
SiilinjärviPohjois-Savo2211200,824
SiipyyPohjanmaa55421,418★★
SimoLappi3852731,073
SimpeleEtelä-Karjala52150,308
SipooItä-Uusimaa12978921,128
SippolaKymenlaakso9434550,720★★
Sisävesiliikenteen ammattilaiset SuomessaSuomi1130,455★★
SiuntioUusimaa432422710,799★★
SkellefteåVästerbotten33311,697
SkånlandTromssa00-
SnappertunaUusimaa236216891,187
SnežnogorskKuolan niemimaa00-
SoanlahtiLaatokan Karjala170410340,844
SodankyläLappi15829241,016
SoiniEtelä-Pohjanmaa10465700,741
SomerniemiVarsinais-Suomi160620,563
SomeroVarsinais-Suomi11875460,601
Sonkajärvi-RutakkoPohjois-Savo3211440,586
SorokkaVienan Karjala00-
SortavalaLaatokan Karjala283018530,968
Sortavalan maalaiskuntaLaatokan Karjala474331491,062
SotkamoKainuu996562230,834
SottungaAhvenanmaa1321161,152
SoutjärviAunuksen Karjala871,625
SpiirovaTverin Karjala00-
SuikuVienan Karjala661,333
SuikujärviVienan Karjala441,500
SuistamoLaatokan Karjala1339699910,947
SulkavaEtelä-Savo9525080,796★★
SulvaPohjanmaa26191,577
SumiainenKeski-Suomi2861790,979
SundAhvenanmaa90621,011
SundsvallMedelpad17101,353
SunkuAunuksen Karjala881,125
SuodenniemiPirkanmaa5853991,048
Suojeluskuntajärjestö30110,433
SuojuAunuksen Karjala98881,582
SuojärviLaatokan Karjala22795162510,970
Suomalainen juridiikkaSuomi3752471,171
Suomalaiset hopea- ja kultasepätSuomi24181,625
Suomalaiset kansanparantajat ja loitsijat - Finnish Folk HealersSuomi39211,051★★
Suomalaiset kauppa- ja taloustieteilijätSuomi3180,323
Suomalaiset kellosepätSuomi41251,049
Suomalaiset nahkurit - Finnish tannersSuomi108460,639★★
Suomalaiset näyttelijät ja näyttämötaiteilijatSuomi180780,678
Suomalaiset pankkiirit ja pankkivirkailijatSuomi58290,828
Suomalaiset professoritSuomi2271090,797
Suomalaiset puusepät, nikkarit, kirvesmiehet – Finska snickare - Finnish carpentersSuomi3531570,657
Suomalaiset räätälit - Finnish tailorsSuomi6743700,866★★
Suomalaiset sepät - Finska smeder - Finnish blacksmithsSuomi2501320,776★★
Suomalaiset siirtolaiset358011730,457
Suomalaiset suutarit - Finnish shoemakersSuomi6513190,740★★
Suomalaiset toimittajatSuomi40210,750
Suomen arkkitehdit - Finlands arkitekter - Architects of FinlandSuomi2821861,170
Suomen diplomi-insinöörit, tekniikan lisensiaatit ja tekniikan tohtoritSuomi1581081,190
Suomen jahtivoudit ja siltavoudit vuoteen 1892Suomi116841,181★★
Suomen kankurit ja kutojat - Weavers in FinlandSuomi35221,000
Suomen kansakoulunopettajat - Folk School Teachers in FinlandSuomi2951460,756
Suomen kuvataiteilijat, kuvanveistäjät ja muotoilijat - Painters, graphic artists, sculptors and designers of FinlandSuomi3612251,175
Suomen lasinpuhaltajat : Glassblowers in FinlandSuomi87782,563
Suomen lääkärit kautta aikojenSuomi5242630,887
Suomen maaherratSuomi1891581,799
Suomen maakauppiaat - Rural Store Keepers in FinlandSuomi150830,880
Suomen metsävirkamiehet - Forest managers in FinlandSuomi40150,575
Suomen palomiehet - Firefighters in FinlandSuomi1061,000
Suomen pikku- ja kiertokoulujen opettajatSuomi1261,000
Suomen poliisiviranomaiset - Finnish police authoritiesSuomi7295141,365
Suomen puutarhurit - Gardeners in FinlandSuomi48260,938
Suomen pääministerit - Prime Ministers of FinlandSuomi38190,816
Suomen rautatieläiset - Railway Professionals in FinlandSuomi1901081,021
Suomen sisällissota 1918Suomi5372100,555
Suomen säveltäjät - Composers of FinlandSuomi155750,865
SuomenniemiEtelä-Savo2271281,185
SuomusjärviVarsinais-Suomi2842121,173
SuomussalmiKainuu1123766140,706
SuonenjokiPohjois-Savo213914290,824
SuoniemiPirkanmaa4593371,244
SuonikyläPetsamo00-
SuurlahtiAunuksen Karjala331,333
SuursaariKarjalankannas97711,206
SysmäPäijät-Häme765028980,477★★★
SäkkijärviKarjalankannas291519251,100
SäkyläSatakunta2902211,486
SärkisaloVarsinais-Suomi6003310,722★★
SäräisniemiKainuu15748170,636
SäyneinenPohjois-Savo64280,594
SääksmäkiPirkanmaa192414851,260
SääminkiEtelä-Savo12158510,982
SäämäjärviAunuksen Karjala5154551,307
SørøysundFinnmark00-
TaipalsaariEtelä-Karjala4123071,583
TaivalkoskiPohjois-Pohjanmaa9804100,506
TaivassaloVarsinais-Suomi7123090,570★★
TalmulahtiFinnmark112,000
Talvisota 1939-1940164600,543
TammelaKanta-Häme19618410,553
TammisaariUusimaa13178480,970
TamperePirkanmaa309914960,735
TarvasjokiVarsinais-Suomi131810,947
TeerijärviPohjanmaa222817151,064
TeiskoPirkanmaa9627541,264
TemmesPohjois-Pohjanmaa6264401,013
TenholaUusimaa333625381,156
TenoFinnmark751,571
TerijokiKarjalankannas3131290,639
TervoPohjois-Savo133460,496
TervolaLappi13979540,974
TeuvaEtelä-Pohjanmaa27388500,396
TiutiaAunuksen Karjala21191,190
TohmajärviPohjois-Karjala305420590,997
ToholampiKeski-Pohjanmaa193814091,013
ToijalaPirkanmaa67340,776
ToivakkaKeski-Suomi86350,640
TolvojaAunuksen Karjala541,200
TornioLappi4302951,051
TorskenTromssa100,000
TorškuTverin Karjala331,333
TranøyTromssa00-
TrelleborgSkåne310,333
TromssaTromssa311,000
TromsøysundTromssa00-
TrondenesTromssa00-
TukholmaRuotsi145511371,636
TulemajärviAunuksen Karjala6075531,519
TumannyiKuolan niemimaa00-
TunkuaVienan Karjala630,667
TurjanperäKuolan niemimaa00-
TurkuVarsinais-Suomi581533670,924
TurtolaLappi77450,896
TuulomaKuolan niemimaa00-
TuulosKanta-Häme3392431,115
TuupovaaraPohjois-Karjala12524160,421
TuusniemiPohjois-Savo233616220,975
TuusulaUusimaa9225740,979
TverTverin Karjala100,000
TyrnäväPohjois-Pohjanmaa8265541,061
TyrväntöKanta-Häme4873571,226
TyrvääSatakunta234917801,316
TytärsaariKarjalankannas24160,875
TäräntöNorrbotten112,000
TöreNorrbotten00-
TöysäEtelä-Pohjanmaa10325240,706
UhtuaVienan Karjala3002591,503
UllavaKeski-Pohjanmaa3662511,052
UlvilaSatakunta9366201,022
UmpiKuolan niemimaa00-
UppsalaRuotsi127981,984
UrjalaPirkanmaa250717371,140
UskelaVarsinais-Suomi2381490,966
UsmanaVienan Karjala00-
UtajärviPohjois-Pohjanmaa12257750,982
UtsjokiLappi49341,102
UukuniemiEtelä-Karjala15099290,835
UumajaVästerbotten88661,364
UuniemiFinnmark441,000
UuraKuolan niemimaa00-
UurainenKeski-Suomi299610,227★★
UusikaarlepyyPohjanmaa9897461,232
UusikaupunkiVarsinais-Suomi4202771,129
UusikirkkoKarjalankannas425834121,393
Uusimaa ja KymenlaaksoSuomi950746340,727★★
VaalaPohjois-Pohjanmaa97350,485
VaasaPohjanmaa208913031,015
VaaseniAunuksen Karjala1181,091
VahtoVarsinais-Suomi115520,591★★
VahvialaKarjalankannas65270,600
ValasnuoraFinnmark100,000★★★
ValkealaKymenlaakso10417181,196
ValkjärviKarjalankannas280616840,988
ValtimoPohjois-Karjala8805620,942
VammalaPirkanmaa103590,932
VampulaSatakunta3262461,463
VanajaKanta-Häme7604460,882
VantaaUusimaa5482800,774
VarkausPohjois-Savo3501540,609
VarpaisjärviPohjois-Savo228680,518★★
Varsinais-Suomi ja SatakuntaSuomi20901104840,815★★
VarzugaKuolan niemimaa00-
VehkalahtiKymenlaakso194413501,116
VehmaaVarsinais-Suomi6172740,613★★
VehmersalmiPohjois-Savo148971,041
VelkuaVarsinais-Suomi155390,284★★★
VesantoPohjois-Savo7482720,485★★★
Vesilahti-TottijärviPirkanmaa486536471,177
VesisaariFinnmark49361,388
VeskelysAunuksen Karjala268922661,296
VeteliKeski-Pohjanmaa339625891,181
VidjajevoKuolan niemimaa00-
VieljärviAunuksen Karjala17131,235
VieremäPohjois-Savo2771350,744
VihantiPohjois-Pohjanmaa26228660,397★★
VihtiUusimaa14328620,959
ViialaPirkanmaa66260,652
ViipuriKarjalankannas391126331,244
Viipurin maalaiskuntaKarjalankannas200512350,876★★
Viitasaari-KivijärviKeski-Suomi1164775010,915★★
ViljakkalaPirkanmaa4092640,941
VilppulaPirkanmaa175700,640
VimpeliEtelä-Pohjanmaa13767170,690
VindelnVästerbotten00-
VirolahtiKymenlaakso176310750,889★★
VirratPirkanmaa372823560,861★★
VirtasalmiEtelä-Savo3421600,655
VisbyGotlanti10101,900
ViteleAunuksen Karjala19141,684
VitsataipaleVienan Karjala00-
VoijärviVienan Karjala331,667
VuohtjärviAunuksen Karjala3993301,278
VuokkiniemiVienan Karjala1621501,809
VuokselaKarjalankannas357700,232
VuoksenrantaKarjalankannas41260,756
VuoreijaFinnmark530,800
VårdöAhvenanmaa26241,692
VähäkyröPohjanmaa137770,869
VännäsVästerbotten00-
VärtsiläPohjois-Karjala4011800,626
VästanfjärdVarsinais-Suomi1851010,881★★
VästeråsVästmanland34251,647
VöyriPohjanmaa4263381,232
Yli-IiPohjois-Pohjanmaa2251090,622
YlihärmäEtelä-Pohjanmaa7664350,768
YlikainuuNorrbotten443,000★★
YlikiiminkiPohjois-Pohjanmaa6434571,160
YliluulajaNorrbotten113,000
YlistaroEtelä-Pohjanmaa12257730,955
YlitornioLappi3862040,847
YlitornioNorrbotten66511,470
YlivieskaPohjois-Pohjanmaa281516170,823
Ylä-TuulomaKuolan niemimaa00-
YlämaaEtelä-Karjala96430,646
YläneVarsinais-Suomi3372201,116
YlöjärviPirkanmaa5393320,918
YpäjäKanta-Häme475750,187★★
YstadSkåne10102,600
YykeäTromssa00-
ZaozjorskKuolan niemimaa00-
ZapoljarnyiPetsamo00-
ZaretšenskVienan Karjala00-
ZelenoborskiVienan Karjala00-
ÅhusSkåne66632,030
ÄhtäriEtelä-Pohjanmaa419622700,647★★
ÄhtäväPohjanmaa105861,467★★
ÄlvsbynNorrbotten112,000
ÄyräpääKarjalankannas93561,011
ØverbygdTromssa100,000

Tarkistus päättyi: 16:54:39 19.12.2018