Geni

Suomi ja Karjala -projektien profiilien havaintoja

Tarkistus aloitettiin: 07:54:57 20.10.2018

ProjektiAlueProfiilejaPoikkeamia tai puutteita sisältävien profiilien määräKeskimäärin poikkeamia tai puutteita kaikissa profiileissaPrimäärilähteitä
AhlainenSatakunta2881801,052★★
AhnusAunuksen Karjala520,600
AhvenanmaaSuomi227900,586
AkaaPirkanmaa10387821,136
AlahärmäEtelä-Pohjanmaa7255171,012
AlajärviEtelä-Pohjanmaa314014050,613
AlastaroVarsinais-Suomi1981000,672
AlatornioLappi146940,932
AlaveteliPohjanmaa8456631,183
AlavieskaPohjois-Pohjanmaa16839910,780
AlavusEtelä-Pohjanmaa337914510,534
Amerikansuomalaiset4702070,626
AngelniemiVarsinais-Suomi66240,424★★★
AnjalaKymenlaakso7653440,627★★
AntreaKarjalankannas429833111,290
AnttolaEtelä-Savo123380,504★★
ArtjärviPäijät-Häme10485330,703★★
AsikkalaPäijät-Häme210413690,966
AskainenVarsinais-Suomi7921320,199★★★
AskolaItä-Uusimaa4222020,656
AunusAunuksen Karjala46351,087
AuraVarsinais-Suomi2510,040★★
BergöPohjanmaa111,000★★
BjurholmVästerbotten00-
BromarvUusimaa228515941,077
BrändöAhvenanmaa1701361,153
DanilovaAunuksen Karjala221,500
DegerbyUusimaa15087220,824
DragsfjärdVarsinais-Suomi2511300,853★★
EckeröAhvenanmaa33211,030
ElimäkiKymenlaakso8605310,902★★
EnoPohjois-Karjala1101257490,579
EnonkoskiEtelä-Savo169770,722
EnontekiöLappi41301,512
EräjärviPirkanmaa2361360,826
EspooUusimaa319814590,579
EuraSatakunta10747851,382★★
EurajokiSatakunta8977331,501
EvijärviEtelä-Pohjanmaa15107790,754
FinströmAhvenanmaa56320,911
ForssaKanta-Häme152700,717
FöglöAhvenanmaa1521251,171
Genealogia Juustensia224016441,367
Genealogia Sursilliana475334241,284
GetaAhvenanmaa23171,217
GävleRuotsi851,375
HaapajärviPohjois-Pohjanmaa12859041,111
HaapavesiPohjois-Pohjanmaa192615081,254
HailuotoPohjois-Pohjanmaa4332640,813
HalikkoVarsinais-Suomi3171520,703
HalsuaKeski-Pohjanmaa3592441,039
HaminaKymenlaakso5553461,063
HammarlandAhvenanmaa32231,469
HankasalmiKeski-Suomi5733620,960
HankoUusimaa5573360,955
HarjavaltaSatakunta3122331,497
HarluLaatokan Karjala2691270,647
HartolaPäijät-Häme218210190,608★★
HattulaKanta-Häme10907050,924
HauhoKanta-Häme9236311,052
HaukipudasPohjois-Pohjanmaa7575211,116
HaukivuoriEtelä-Savo166700,560★★
HausjärviKanta-Häme9134560,694
HeinjokiKarjalankannas120661,058
HeinolaPäijät-Häme184511451,073
HeinävesiEtelä-Savo4572660,856★★
Helsingin maalaiskuntaUusimaa260515130,900
HelsinkiUusimaa1368375670,884
HiitolaLaatokan Karjala187214241,352
HiittinenVarsinais-Suomi40331,350
HimankaKeski-Pohjanmaa6092930,663★★
HinnerjokiSatakunta6274631,502★★★
HirvensalmiEtelä-Savo7863190,570★★
HollolaPäijät-Häme242615060,908
HonkajokiSatakunta4681910,712★★
HonkilahtiSatakunta4673451,133
HoutskariVarsinais-Suomi3021540,649★★
HuittinenSatakunta8925690,984
HumppilaKanta-Häme2121250,986★★
HyrynsalmiKainuu350120800,771
Hämeenkoski (Koski Hl)Päijät-Häme3372171,053★★
HämeenkyröPirkanmaa11017240,998
HämeenlinnaKanta-Häme11975850,668
IiPohjois-Pohjanmaa12257840,922
IisalmiPohjois-Savo545133890,862
IittiKymenlaakso220412660,786★★
IkaalinenPirkanmaa206413170,972
IlmajokiEtelä-Pohjanmaa218814631,059
IlomantsiPohjois-Karjala33504219480,880
ImatraEtelä-Karjala2771360,722
ImpilahtiLaatokan Karjala1160781560,946
InariLappi6584811,109
IniöVarsinais-Suomi1400,000★★
Inkeri3973491,914
InkooUusimaa457233931,242
IsojokiEtelä-Pohjanmaa5362980,896★★
IsokyröPohjanmaa10046651,088
IvantejevaValdain Karjala00-
JaakkimaLaatokan Karjala1187385430,915
JaalaKymenlaakso144410,438★★
JalasjärviEtelä-Pohjanmaa211413370,889
JallahtiAunuksen Karjala00-
JanakkalaKanta-Häme9085470,967
Jatkosota 1941-1944167810,731
JedrovoValdain Karjala00-
JepuaPohjanmaa45310,933
JoensuuPohjois-Karjala251714380,970
JohannesKarjalankannas11215900,751
JokioinenKanta-Häme5143180,949
JomalaAhvenanmaa82651,329
JoroinenEtelä-Savo11957210,901
JoutsaKeski-Suomi6843500,665★★
JoutsenoEtelä-Karjala2451290,816
JuankoskiPohjois-Savo1981151,121
JurvaEtelä-Pohjanmaa4252180,741
JuukaPohjois-Karjala402120120,653★★
JuvaEtelä-Savo12487580,944★★
JyskyjärviVienan Karjala69631,565
JyväskyläKeski-Suomi20666160,380
JämijärviSatakunta6584461,056
JämsäKeski-Suomi731840430,685
JäppiläEtelä-Savo123650,626
JääskiKarjalankannas7014290,993
KaarinaVarsinais-Suomi294980,398
KaarlelaKeski-Pohjanmaa10837791,132
KaaviPohjois-Savo385123030,814
KainuuSuomi38025244780,894
KajaaniKainuu356019720,767
KakskertaVarsinais-Suomi2420,083★★
KalajokiPohjois-Pohjanmaa551726390,571
KalantiVarsinais-Suomi5683671,030★★
KalvolaKanta-Häme7054300,878
KangasalaPirkanmaa10287181,141
KangaslampiEtelä-Savo31140,516★★
KangasniemiEtelä-Savo10836020,822
KankaanpääSatakunta162810921,111
KanneljärviKarjalankannas3062511,680
KannusKeski-Pohjanmaa10217201,068
KantalahtiVienan Karjala200,000
KarhumäkiAunuksen Karjala26221,192
KarijokiEtelä-Pohjanmaa2591170,676★★
KarjaaUusimaa169511821,083
KarjalaVarsinais-Suomi4531170,349★★
KarjalankannasSuomi1181466760,934
KarjalohjaUusimaa9596251,095
KarkkuPirkanmaa10508611,425
KarttulaPohjois-Savo429424010,697
KarunaVarsinais-Suomi137580,672★★
KarunkiLappi41230,902
KarviaSatakunta2631590,928
KaskinenPohjanmaa1341041,313★★
KauhajokiEtelä-Pohjanmaa17599330,782
KauhavaEtelä-Pohjanmaa253017851,068
KaukolaKarjalankannas3682721,209
KaustinenKeski-Pohjanmaa131710791,367
KauvatsaSatakunta2161601,319
KeikyäSatakunta50321,340
KeitelePohjois-Savo4031230,360
KemiVienan Karjala662,333
KemiLappi81431,136
KemijärviLappi253715600,952
Kemin maaseurakuntaLappi620,833★★
KemiöVarsinais-Suomi7784901,030★★
KempelePohjois-Pohjanmaa2852131,151
KerimäkiEtelä-Savo345022810,950
Keski-Suomi, Pirkanmaa ja HämeSuomi37597214010,860★★
KeskiaikaSuomi4524462,863
KestiläPohjois-Pohjanmaa5712390,625★★
KesälahtiEtelä-Karjala5953300,788
Keuruu/MänttäKeski-Suomi402024380,908
KierettiVienan Karjala221,000
KiestinkiVienan Karjala86661,709
KihniöPirkanmaa9037331,142★★
KiihtelysvaaraPohjois-Karjala296015850,681
KiikalaVarsinais-Suomi2301050,683★★
KiikkaSatakunta9677521,402
KiikoinenAunuksen Karjala135820,993
KiimasjärviAunuksen Karjala68641,897
KiiminkiPohjois-Pohjanmaa2121420,991
KirkkonummiUusimaa473626280,801
KirvuKarjalankannas190314751,443
KiskoVarsinais-Suomi8345430,938
KiteePohjois-Karjala342218380,771
KittiläLappi1921141,078
KiukainenSatakunta4663541,539
KiuruvesiPohjois-Savo396321720,700
KivennapaKarjalankannas385322090,807
KlimovoTihvinän Karjala00-
KodisjokiSatakunta60491,367
KoivistoKarjalankannas269219601,132
KoivulahtiPohjanmaa66481,288★★
KokemäkiSatakunta10177741,555★★
KokkolaKeski-Pohjanmaa10958231,388
KolariLappi43180,488
KonginkangasKeski-Suomi78460,782
KontiolahtiPohjois-Karjala405118620,556★★
KontokkiVienan Karjala111911,450
KontupohjaAunuksen Karjala44300,818
KorpilahtiKeski-Suomi297217540,746
KorpiselkäLaatokan Karjala478335661,089
KorppooVarsinais-Suomi9207231,280
KorsnäsPohjanmaa33230,818
KortesjärviEtelä-Pohjanmaa8093240,597
Koski TlVarsinais-Suomi80150,238★★
KotkaKymenlaakso5633020,817
KotkatjärviAunuksen Karjala1091,100
KoutaVienan Karjala00-
KouvolaKymenlaakso2401130,771
KristiinankaupunkiPohjanmaa4092781,227
KruunupyyPohjanmaa5564631,383
KuhmalahtiPirkanmaa4723781,383
KuhmoKainuu1243076380,787
KuhmoinenKeski-Suomi354717170,589★★
KuivaniemiPohjois-Pohjanmaa2391861,715
KullaaSatakunta5452560,888★★★
KumlingeAhvenanmaa53401,509
KuolemajärviKarjalankannas5663961,076
KuolismaVienan Karjala00-
KuopioPohjois-Savo805453891,022
KuorevesiPirkanmaa9545630,788★★
KuortaneEtelä-Pohjanmaa17489060,707
KurikkaEtelä-Pohjanmaa14908730,854
KurkijokiLaatokan Karjala207114251,138
KuruPirkanmaa265820501,103★★
KustaviVarsinais-Suomi2551290,694★★
KuusamoPohjois-Pohjanmaa833751940,920
KuusistoVarsinais-Suomi1250,500
KuusjokiVarsinais-Suomi57100,246
Kuusjärvi / OutokumpuPohjois-Karjala7723380,683
KylmäkoskiPirkanmaa2211471,109
KymiKymenlaakso4363121,025
KyyröläKarjalankannas23211,609
Käkisalmen maalaiskuntaKarjalankannas23181,957
KäkisalmiKarjalankannas4192891,298
KälviäKeski-Pohjanmaa148710071,041
KärköläPäijät-Häme5423300,862
KärsämäkiPohjois-Pohjanmaa4642700,804★★
KökarAhvenanmaa4173141,237
KöyliöSatakunta4703561,353
LaapinaVienan Karjala00-
LahtiPäijät-Häme9664020,626
LaihiaPohjanmaa10737331,190
LaitilaVarsinais-Suomi9106541,223★★
LammiKanta-Häme9265460,879
Lapin sota 1944-194521140,952
LapinjärviItä-Uusimaa13538741,007★★
LapinlahtiPohjois-Savo8463760,567
LappajärviEtelä-Pohjanmaa438510570,351
LappeeEtelä-Karjala6243480,857
LappeenrantaEtelä-Karjala5993350,891
LappiSatakunta2261671,363★★
Lappi, Norrbotten ja FinnmarkSuomi529829830,925
LapuaEtelä-Pohjanmaa386027371,072
LapväärttiPohjanmaa88480,852★★
LatvaAunuksen Karjala1260,583
LaukaaKeski-Suomi319523691,277
LauritsalaEtelä-Karjala1180,909
LavansaariKarjalankannas1131011,752
LaviaSatakunta8616271,180
LehtimäkiEtelä-Pohjanmaa5272670,702
LeivonmäkiKeski-Suomi142560,507
LemiEtelä-Karjala2161300,931
LemlandAhvenanmaa28221,250
LempääläPirkanmaa155111151,111
LemuVarsinais-Suomi20033130,179★★★
LeppävirtaPohjois-Savo16409140,741★★
LestijärviKeski-Pohjanmaa3322250,997
LieksaPohjois-Karjala12206580,768
LietoVarsinais-Suomi246950,508★★
LihoslavljaTverin Karjala331,667
LiljendalItä-Uusimaa3272161,024
LiminkaPohjois-Pohjanmaa155310410,947
LintujärviAunuksen Karjala2272211,515
LiperiPohjois-Karjala372120330,749
LohjaUusimaa14509210,990
LohtajaKeski-Pohjanmaa234515551,029
LoimaaVarsinais-Suomi6183000,599
LokalahtiVarsinais-Suomi94550,915★★
LoppiKanta-Häme8193750,575★★
LotinapeltoAunuksen Karjala221,500
Lotta Svärd59310,797
LoviisaItä-Uusimaa6234421,266
LuhankaKeski-Suomi13526580,619★★
LumijokiPohjois-Pohjanmaa13834980,461
LumivaaraLaatokan Karjala2131270,817
LumparlandAhvenanmaa851,250
LuopioinenPirkanmaa10516520,984
LuotoPohjanmaa55391,055
LuumäkiEtelä-Karjala4293001,168
LuviaSatakunta4323201,231★★
LängelmäkiPirkanmaa321622581,065
MaalahtiPohjanmaa81581,457
MaaninkaPohjois-Savo169210950,878
MaariaVarsinais-Suomi260890,481
MaarianhaminaAhvenanmaa1270,750
MaksamaaPohjanmaa761,000
MaksuatihaTverin Karjala00-
MarttilaVarsinais-Suomi99400,455
MaskuVarsinais-Suomi10042720,391★★
MelliläVarsinais-Suomi57331,053
MerijärviPohjois-Pohjanmaa6113960,954
MerikarviaSatakunta4783481,339
MerimaskuVarsinais-Suomi3771170,459★★
MessukyläPirkanmaa2521480,798★★
MetsäpirttiKarjalankannas9444760,714
MiehikkäläKymenlaakso222830,450
MietoinenVarsinais-Suomi12022140,252★★
MikkeliEtelä-Savo15749670,958
MouhijärviPirkanmaa12079641,376
MuhosPohjois-Pohjanmaa12188161,041
MultiaKeski-Suomi7373680,677
MunjärviAunuksen Karjala47381,170
MunsalaPohjanmaa3642150,835
MuolaaKarjalankannas364219680,896
MuonioLappi99531,131
MustasaariPohjanmaa3121991,285
MuuruvesiPohjois-Savo181590,453
MynämäkiVarsinais-Suomi13754920,617★★
MyrskyläItä-Uusimaa6194031,084
MäkriäAunuksen Karjala13121,308
MäntsäläUusimaa11756380,841
Mänttä-VilppulaPirkanmaa1160,818
MäntyharjuEtelä-Savo172610490,878★★
MäntyselkäAunuksen Karjala5605361,486
MätässyväAunuksen Karjala00-
NaantaliVarsinais-Suomi4571430,510★★
NakkilaSatakunta4943201,057
NastolaPäijät-Häme10025450,790
NauvoVarsinais-Suomi99380,505★★
NevanlinnaInkeri1451422,552
NilsiäPohjois-Savo334714930,610★★
NivalaPohjois-Pohjanmaa18119670,763
NjuhtšaVienan Karjala00-
NoormarkkuSatakunta5994150,945
NorsjöVästerbotten00-
NousiainenVarsinais-Suomi12834620,503★★
NuijamaaEtelä-Karjala2371050,620★★
NummiUusimaa7624931,080
NurmesPohjois-Karjala435226860,865
NurmijärviUusimaa11487080,948
NurmoEtelä-Pohjanmaa17605740,444★★
Närpiö-YlimarkkuPohjanmaa2331711,288
OravainenPohjanmaa34211,000
OrimattilaPäijät-Häme326614720,607★★
OripääVarsinais-Suomi4060,300
OrivesiPirkanmaa8204770,885
OulainenPohjois-Pohjanmaa12288231,040
OulankaVienan Karjala530,800
OuluPohjois-Pohjanmaa390925481,033
OulujokiPohjois-Pohjanmaa3212641,312
OulunsaloPohjois-Pohjanmaa3441980,898
PaanajärviVienan Karjala25181,000
PaateneAunuksen Karjala31271,323
PaattinenVarsinais-Suomi76360,566
PaavolaPohjois-Pohjanmaa11897790,959
PadasjokiPäijät-Häme406519000,551★★
PaimioVarsinais-Suomi2321170,841
PaltamoKainuu1118279970,967
ParainenVarsinais-Suomi7173920,840
ParikkalaEtelä-Karjala486133501,016
ParkanoPirkanmaa11548961,107★★
PattijokiPohjois-Pohjanmaa4421980,631★★
PedersörePohjanmaa6344631,241
PelkosenniemiLappi96330,490
PelloLappi38251,237
PerhoKeski-Pohjanmaa4482720,871
PernajaItä-Uusimaa8626241,241
PerniöVarsinais-Suomi10925920,729★★
PertteliVarsinais-Suomi2031381,158
PertunmaaEtelä-Savo200660,380★★★
PeräseinäjokiEtelä-Pohjanmaa7624210,724
PetolahtiPohjanmaa332,000
PetroskoiAunuksen Karjala91611,165
Petrovski JamAunuksen Karjala00-
PetsamoLappi106560,726
PetäjävesiKeski-Suomi15855620,435★★
PieksämäkiEtelä-Savo248017050,993
PieksänmaaEtelä-Savo841,125
PielavesiPohjois-Savo642440400,859
PielisensuuPohjois-Karjala54391,167
PielisjärviPohjois-Karjala890748800,726
PietariVenäjä5463501,095
PietarsaariPohjanmaa6584661,261
PihlajavesiKeski-Suomi468725330,840
PiikkiöVarsinais-Suomi1671020,916★★
PiippolaPohjois-Pohjanmaa9622900,425★★★
PirkkalaPirkanmaa8214720,847
PirttikyläPohjanmaa1291,167
PistojärviVienan Karjala52451,692
PohjaUusimaa12657600,944
PohjanmaaSuomi55136295170,819
PohjaslahtiPirkanmaa29150,655
PolvijärviPohjois-Karjala5532750,729
PomarkkuSatakunta201916991,067
PonkamaVienan Karjala00-
PorajärviAunuksen Karjala10579331,398
PoriSatakunta175711361,167
PornainenUusimaa2021250,975
PorvooItä-Uusimaa217514721,080
PosioLappi6673710,772
PoventsaAunuksen Karjala17121,176
PudasjärviPohjois-Pohjanmaa395824850,931
PukkilaItä-Uusimaa6722540,521★★
PulkkilaPohjois-Pohjanmaa10555190,721★★
PunkaharjuEtelä-Savo44160,500
PunkalaidunPirkanmaa10256160,905
PuolankaKainuu358121230,725
PurmoPohjanmaa104651,212
PusulaUusimaa7484310,905
PuudožiAunuksen Karjala15131,000
PuumalaEtelä-Savo2611510,900
PyhtääKymenlaakso2862181,441
PyhäjokiPohjois-Pohjanmaa363224291,109
PyhäjärviUusimaa4802690,785
PyhäjärviPohjois-Pohjanmaa4413041,315★★
PyhäjärviAunuksen Karjala1091,100
PyhäjärviKarjalankannas4012821,314
PyhäntäPohjois-Pohjanmaa653200,037★★★★
PyhärantaVarsinais-Suomi2531611,300★★
PyhäselkäPohjois-Karjala139520,496
PälkjärviLaatokan Karjala8435520,924
PälkänePirkanmaa11618711,185
PöytyäVarsinais-Suomi263950,559
RaahePohjois-Pohjanmaa14419021,022
RaippaluotoPohjanmaa1191,273
RaisioVarsinais-Suomi288910,483
RantasalmiEtelä-Savo196313001,014★★
RantsilaPohjois-Pohjanmaa7685351,096
RanuaLappi134320,313
RaumaSatakunta7595191,132
Rautalampi/KonnevesiKeski-Suomi707252931,339
RautavaaraPohjois-Savo5091490,452★★
RautioPohjois-Pohjanmaa4692450,693★★
RautjärviEtelä-Karjala3081820,753
RautuKarjalankannas159712101,330
ReisjärviPohjois-Pohjanmaa153610911,007
RenkoKanta-Häme5183130,830★★
RepolaAunuksen Karjala11019751,500
RevonlahtiPohjois-Pohjanmaa2231400,969
RiipuskalaAunuksen Karjala431,000
RiistavesiPohjois-Savo9996870,869★★★
RimoilaAunuksen Karjala00-
RistiinaEtelä-Savo5713991,179
RistijärviKainuu319520120,807
RobertsforsVästerbotten111,000
RovaniemiLappi308521751,017
RuameškaTverin Karjala00-
RukajärviAunuksen Karjala33291,606
RuokolahtiEtelä-Karjala6012890,646
RuotsinpyhtääItä-Uusimaa3362411,321
Ruovesi/VilppulaPirkanmaa386526921,120
RuskealaLaatokan Karjala264218771,061
RuskoVarsinais-Suomi87240,391★★★
RymättyläVarsinais-Suomi6632760,584★★
RäisäläKarjalankannas12449401,313
RääkkyläPohjois-Karjala8665640,943
SaariEtelä-Karjala48150,458
SaarijärviKeski-Suomi299918280,861
SahalahtiPirkanmaa5003851,452
SakkolaKarjalankannas668350191,444
SallaLappi18538140,573
SalmiLaatokan Karjala4393041,198
SaloVarsinais-Suomi88470,636★★★
SaloinenPohjois-Pohjanmaa4552570,851★★
SaltvikAhvenanmaa106350,509
SammattiUusimaa5212980,896
SauvoVarsinais-Suomi2321511,052
SavitaipaleEtelä-Karjala630323890,434
SavoSuomi22625118150,772★★
SavonlinnaEtelä-Savo3852030,823
SavonrantaEtelä-Savo149840,711
SavukoskiLappi100310,570
SeinäjokiEtelä-Pohjanmaa3601950,875
SeiskariKarjalankannas2021371,198
SieviPohjois-Pohjanmaa230515290,951
SiikainenSatakunta6594261,062★★
Siikajoki-RuukkiPohjois-Pohjanmaa9195320,785
SiikalatvaPohjois-Pohjanmaa44240,773
SiilinjärviPohjois-Savo1841070,946
SiipyyPohjanmaa48361,417★★
SimoLappi3202361,147
SimpeleEtelä-Karjala43140,349
SipooItä-Uusimaa11538031,157
SippolaKymenlaakso7183100,613★★
SiuntioUusimaa385920060,801★★
SkellefteåVästerbotten18181,667
SnappertunaUusimaa197314191,227
SoanlahtiLaatokan Karjala13157920,826
SodankyläLappi9705470,942
SoiniEtelä-Pohjanmaa8404870,780
SomerniemiVarsinais-Suomi134480,478
SomeroVarsinais-Suomi9544380,581
Sonkajärvi-RutakkoPohjois-Savo2961350,591
SorokkaVienan Karjala00-
SortavalaLaatokan Karjala248516430,982
Sortavalan maalaiskuntaLaatokan Karjala430828751,048
SotkamoKainuu893658520,884
SottungaAhvenanmaa1191051,176
SoutjärviAunuksen Karjala431,500
SpiirovaTverin Karjala00-
SuikuVienan Karjala661,333
SuikujärviVienan Karjala441,500
SuistamoLaatokan Karjala1309898840,962
SulkavaEtelä-Savo7774440,858★★
SulvaPohjanmaa23171,652
SumiainenKeski-Suomi2051501,171
SundAhvenanmaa72501,042
SunkuAunuksen Karjala881,125
SuodenniemiPirkanmaa3952911,208
Suojeluskuntajärjestö27140,630
SuojuAunuksen Karjala98881,582
SuojärviLaatokan Karjala22077157700,966
Suomalaiset siirtolaiset316111220,513
SuomenniemiEtelä-Savo83701,687
SuomusjärviVarsinais-Suomi1711231,117
SuomussalmiKainuu1092966400,731
SuonenjokiPohjois-Savo191313150,844
SuoniemiPirkanmaa3272351,281
SuurlahtiAunuksen Karjala331,333
SuursaariKarjalankannas42321,476
SysmäPäijät-Häme694826590,473★★
SäkkijärviKarjalankannas171011851,235
SäkyläSatakunta2221681,486
SärkisaloVarsinais-Suomi172670,500★★
SäräisniemiKainuu12767400,749
SäyneinenPohjois-Savo43220,721
SääksmäkiPirkanmaa153812401,255
SääminkiEtelä-Savo10017120,966
SäämäjärviAunuksen Karjala4383901,331
TaipalsaariEtelä-Karjala2811981,420
TaivalkoskiPohjois-Pohjanmaa9003790,526
TaivassaloVarsinais-Suomi6742830,528★★
Talvisota 1939-1940130590,754
TammelaKanta-Häme16119870,874
TammisaariUusimaa10206711,014
TamperePirkanmaa233011560,753
TarvasjokiVarsinais-Suomi61220,475★★
TeerijärviPohjanmaa218116941,082
TeiskoPirkanmaa8076381,243
TemmesPohjois-Pohjanmaa3932881,173
TenholaUusimaa307523841,204
TerijokiKarjalankannas2531200,779
TervoPohjois-Savo131450,519
TervolaLappi11478641,104
TeuvaEtelä-Pohjanmaa19466550,420
TiutiaAunuksen Karjala19171,158
TohmajärviPohjois-Karjala269118791,045
ToholampiKeski-Pohjanmaa166612261,008
ToijalaPirkanmaa39230,744
ToivakkaKeski-Suomi76310,592
TolvojaAunuksen Karjala541,200
TornioLappi3272281,122
TorškuTverin Karjala331,333
TukholmaRuotsi3532521,527
TulemajärviAunuksen Karjala5044681,577
TunkuaVienan Karjala630,667
TurkuVarsinais-Suomi434923450,818
TurtolaLappi55361,055
TuulosKanta-Häme3132291,166
TuupovaaraPohjois-Karjala11143950,462
TuusniemiPohjois-Savo177712330,944
TuusulaUusimaa7524721,005
TverTverin Karjala100,000
TyrnäväPohjois-Pohjanmaa6214251,082
TyrväntöKanta-Häme4003171,353
TyrvääSatakunta186414331,341
TytärsaariKarjalankannas1091,400
TöysäEtelä-Pohjanmaa8094450,729
UhtuaVienan Karjala2081841,615
UllavaKeski-Pohjanmaa2922001,062
UlvilaSatakunta6364171,090
UppsalaRuotsi31222,000
UrjalaPirkanmaa197013841,127
UskelaVarsinais-Suomi140981,300
UsmanaVienan Karjala00-
UtajärviPohjois-Pohjanmaa10106391,003
UtsjokiLappi43301,070
UukuniemiEtelä-Karjala13508390,845
UumajaVästerbotten42271,214
UurainenKeski-Suomi260690,312★★
UusikaarlepyyPohjanmaa8316441,330
UusikaupunkiVarsinais-Suomi3052111,210
UusikirkkoKarjalankannas336928621,778
Uusimaa ja KymenlaaksoSuomi849244660,822★★
VaalaPohjois-Pohjanmaa97430,608
VaasaPohjanmaa15619761,023
VaaseniAunuksen Karjala1181,091
VahtoVarsinais-Suomi96470,677★★
VahvialaKarjalankannas55290,800
ValkealaKymenlaakso6844541,085
ValkjärviKarjalankannas245616671,208
ValtimoPohjois-Karjala7254600,983
VammalaPirkanmaa94561,021
VampulaSatakunta1981481,268
VanajaKanta-Häme5973500,869
VantaaUusimaa4362290,826
VarkausPohjois-Savo3221500,658
VarpaisjärviPohjois-Savo170550,612★★
Varsinais-Suomi ja SatakuntaSuomi19599105960,915★★
VehkalahtiKymenlaakso12458081,052
VehmaaVarsinais-Suomi5442240,557★★
VehmersalmiPohjois-Savo121791,008
VelkuaVarsinais-Suomi153380,281★★★
VesantoPohjois-Savo4992260,623★★
Vesilahti-TottijärviPirkanmaa443334901,241
VeskelysAunuksen Karjala259521931,314
VeteliKeski-Pohjanmaa268920871,219
VieljärviAunuksen Karjala16131,375
VieremäPohjois-Savo2471260,810
VihantiPohjois-Pohjanmaa21656460,355★★
VihtiUusimaa11116871,002
ViialaPirkanmaa58230,707
ViipuriKarjalankannas269617751,204
Viipurin maalaiskuntaKarjalankannas187712010,911
Viitasaari-KivijärviKeski-Suomi1080071460,949★★
ViljakkalaPirkanmaa2601780,958
VilppulaPirkanmaa145650,759
VimpeliEtelä-Pohjanmaa8904560,697
VindelnVästerbotten00-
VirolahtiKymenlaakso11456250,785★★
VirratPirkanmaa332221510,887★★
VirtasalmiEtelä-Savo3061420,647
ViteleAunuksen Karjala17121,588
VitsataipaleVienan Karjala00-
VoijärviVienan Karjala331,667
VuohtjärviAunuksen Karjala3753071,267
VuokkiniemiVienan Karjala1201101,850
VuokselaKarjalankannas3021640,977
VuoksenrantaKarjalankannas37250,838
VårdöAhvenanmaa19171,737
VähäkyröPohjanmaa82490,915
VännäsVästerbotten00-
VärtsiläPohjois-Karjala3381670,722
VästanfjärdVarsinais-Suomi164860,866★★
VöyriPohjanmaa3052321,220
Yli-IiPohjois-Pohjanmaa2061050,675
YlihärmäEtelä-Pohjanmaa5122860,738
YlikiiminkiPohjois-Pohjanmaa5343841,219
YlistaroEtelä-Pohjanmaa8565801,063
YlitornioLappi3181710,912
YlivieskaPohjois-Pohjanmaa228613360,845
YlämaaEtelä-Karjala79420,823
YläneVarsinais-Suomi2741791,095
YlöjärviPirkanmaa4482911,016
YpäjäKanta-Häme416630,185★★
ÄhtäriEtelä-Pohjanmaa362919720,658★★
ÄhtäväPohjanmaa32231,250
ÄyräpääKarjalankannas78531,269

Tarkistus päättyi: 08:02:03 20.10.2018